Siatkówka mistrzostwa Europy: Polki zagrają o medale

(wok)
Nasze siatkarki pokonały Bułgarki i awansowały do grona czterech najlepszych zespołów mistrzostw Starego Kontynentu. Walkę o medale biało-czerwone zawdzięczają Holenderkom.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

Czwartkowa wygrana Holenderek z Rosjankami otworzyła naszym siatkarkom drogę do półfinału. W tej sytuacji Polki w ostatnim meczu drugiej fazy grupowej musiały "tylko" pokonać Bułgarki. Swoją walkę nasze siatkarki rozpoczęły jednak źle.

- Nie możemy liczyć, że one nie będą chciały grać. Za słabo gramy zagrywką - mówił na pierwszej przerwie do Złotek trener Piotr Makowski. na szczęście w drugim secie biało-czerwone przebudziły się. Dobra zagrywka Bełcik i urozmaicony atak dał wygraną 25:20. Początek trzeciego seta należał do naszych rywalek. polki popisały się znakomitą końcówką i ostatecznie to one wygrały ta partie do 21.

W czwartym secie znów Polki zmuszone były gonić rywalki. i znów była to skuteczna pogoń.

W sobotę Polki staną do do walki w meczu półfinałowym. Ich rywalkami będzie zespół Włoch lub Holandii (decyduje losowanie). Stawkę półfinalistów uzupełniły Niemki. W niedzielę o godz. 17.00 mecz o 3. miejsce, a o godz. 20.00 finał.

Polska - Bułgaria 3:1 (18:25, 25:20, 25:21, 25:23)
Polska: Sadurek-Mikołajczyk, Jagieło, Bednarek-Kasza, Kaczor, Barańska, Gajgał, Zenik (libero) oraz Bełcik, Bamber, Witczak, Maj, Dziękiewicz, Pykosz.
Grupa E: Polska - Bułgaria 3:1 (18:25, 25:20, 25:21,25:23)
Holandia - Rosja 3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 25:19, 15:12), Hiszpania - Belgia 3:2 (23:25, 25:19, 21:25, 25:23, 15:13).