Siatkówka. Reprezentacja Polski U21 kobiet lepsza od Dunek. Udana inauguracja mistrzostw Europy we Włoszech

Paweł Wiśniewski
Trener Bartłomiej Piekarczyk może poprowadzić naszą reprezentację siatkarek U21 do strefy medalowej Andrzej Szkocki
Udanie „wystartowała” siatkarska reprezentacja Polski U21 pań w turnieju mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W hali „Pala Sport” we włoskiej miejscowości Andria, podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka pokonały - w niespełna 70 minut - Dunki 3:0 (25:16, 25:21, 25:12).

Po raz pierwszy w historii, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na przeprowadzenie mistrzostw Europy w dodatkowych kategoriach wiekowych: U21 w rozgrywkach pań oraz U22 w rozgrywkach męskich. Przed wylotem do Włoch, ze składu „biało-czerwonych” wypadła Martyna Czyrniańska, która najbliższy czas poświęci na rehabilitację, po drobnym zabiegu.

Już w pierwszym secie meczu z Dunkami, nasze siatkarki dobrze grały w polu serwisowym, dzięki czemu, udało się je odrzucić je od siatki i zmusić to nieskomplikowanej i nieskutecznej gry w ataku. Dodatkowo bardzo dobrze radził sobie blok.

W drugiej partii zawodniczki z Danii nie dawały za wygraną i do stanu 14:14 dotrzymywały kroku naszym siatkarkom. Z czasem, Polki opanowały sytuację, a zwycięski punkt zdobyła Karolina Drużkowska.

Trzeci i ostatni set od początku przebiegał pod dyktando Polek, które pewnie zmierzały po zwycięstwo na inaugurację czempionatu. Wysoka skuteczność w ataku, a przede wszystkim wyeliminowanie błędów w ofensywie umożliwiły gładką wygraną do 12, a starcie efektownie zakończyła Martyna Leoniak punktową zagrywką. Bohaterką tego meczu była jednak Dominika Pierzchała, która punktowała 12 razy przy 70-procentowej skuteczności w ataku.

Jutro, rywalkami Polek będą Turczynki, a pojutrze, tj. w czwartek, 14 lipca br. - reprezentacja Izraela.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europu U21 kobiet:

Rozgrywające: Pola Janicka, Martyna Łazowska; atakujące: Karolina Drużkowska, Martyna Leoniak; środkowe: Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Natalia Kecher, Magdalena Stambrowska; przyjmujące: Martyna Borowczak, Zuzanna Kuligowska, Julia Orzoł, Julita Piasecka; libero: Klaudia Łyduch, Daria Skomorowska