Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co zmienił w Polsce program „Rodzina 500 plus”? Marlena Maląg: To punkt zwrotny w polityce państwa na rzecz rodzin

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Program "Rodzina 500 plus" obchodzi siódme urodziny
Program "Rodzina 500 plus" obchodzi siódme urodziny flickr.com/photos/mpips_rp
„Rodzina 500 plus”, sztandarowy program rządu PiS, obchodził niedawno swoje siódme urodziny. Według Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w znaczącym stopniu przyczynił się on do poprawy sytuacji materialnej rodzin z dziećmi. - W latach 2015-2021 ubóstwo skrajne wśród dzieci spadło o 4,2 p. proc. Największy spadek zasięgu ubóstwa skrajnego odnotowano wśród rodzin wielodzietnych – podkreśla minister Marlena Maląg.

Siódme urodziny programu „Rodzina 500 plus”

Program „Rodzina 500 plus” obchodził 1 kwietnia siódme urodziny. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że to wielkie święto wszystkich polskich rodzin.

„To święto dzieci i rodziców, którzy z tego wsparcia korzystają, ale również nas wszystkich, którzy jako społeczeństwo możemy mieć świadomość dobrze zainwestowanych środków” – dodała.

Marlena Maląg zauważyła, że 223 mld zł przeznaczone na „500 plus” to środki na rozwój, edukację i pasję dzieci.

„A przecież wszyscy pamiętamy, w jakiej atmosferze ten program był wprowadzany – te krzyki opozycji, ta pogarda wobec rodziców, mówienie, że przepiją pieniądze zamiast dać dzieciom. To było coś okropnego” – przypomniała.

„Rodzina 500 plus” kamieniem milowym, punktem zwrotnym w polityce państwa na rzecz rodzin

Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła uwagę na fakt, iż rzeczywistość pokazała, jak bardzo wszyscy krytycy się mylili. „Program »Rodzina 500 plus« w znaczącym stopniu przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej rodzin z dziećmi. W latach 2015-2021 ubóstwo skrajne wśród dzieci spadło o 4,2 p. proc. Największy spadek zasięgu ubóstwa skrajnego odnotowano wśród rodzin wielodzietnych” – podkreśliła.

Minister Marlena Maląg zauważyła, że wprowadzenie programu „Rodzina 500 plus” było kamieniem milowym, punktem zwrotnym w polityce państwa na rzecz rodzin.

„To właśnie na kanwie tego doświadczenia później powstawały inne rozwiązania, jak na przykład Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy sprzyjające rodzicom zmiany w Kodeksie Pracy. W ostatnich latach niezwykle intensywnie rozwija się również system opieki żłobkowej” – dodała.

„Dzieci to nasz najcenniejszy kapitał”

„Pod koniec rządów Platformy Obywatelskiej w całym kraju było zaledwie 84 tys. miejsc opieki w żłobkach. Na cały kraj! Dziś takich miejsc jest już 230 tys., a kolejne 100 tys. powstanie dzięki nowej edycji programu” – przypomniała.

Szefowa MRiPS zauważyła, że dziś Polska jest krajem, który sprzyja rodzinom. „Dzieci to nasz najcenniejszy kapitał, dlatego cały wysiłek państwa powinien koncentrować się właśnie na wsparciu rodzin i zapewnieniu im poczucia bezpieczeństwa. I to, jako rząd Zjednoczonej Prawicy, konsekwentnie realizujemy i będziemy realizować nadal” – zadeklarowała.

Szydło: Dokonaliśmy tego, czego inni nie potrafili lub po prostu nie chcieli zrobić

„Wprowadzony 7 lat temu przez mój rząd program »Rodzina 500 plus« oznaczał wielką pozytywną zmianę dla wielu rodzin oraz wykazał, jak ważna jest mądra polityka społeczna i inwestowanie w polskie rodziny. Dokonaliśmy tego, czego inni nie potrafili lub po prostu nie chcieli zrobić” – napisała na Twitterze była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło.

Co zmienił w Polsce program „Rodzina 500 plus”? Marlena Maląg: To punkt zwrotny w polityce państwa na rzecz rodzin
od 16 lat

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Co zmienił w Polsce program „Rodzina 500 plus”? Marlena Maląg: To punkt zwrotny w polityce państwa na rzecz rodzin - Portal i.pl