Skromny skład, skromne możliwości, zero punktów Victorii SP 2

(kmb)
O ile w zeszłym sezonie Malwina Grzelak (niebieski strój) strzeliła Stilonowi dwa gole, tak teraz nie zdołała pomóc swojej drużynie Fot. Jacek Wójcik
Piłka nożna - I LIGA kobiet. Nieudana inauguracja rundy rewanżowej w wykonaniu sianowianek

TKKF Stilon Gorzów 3(2)

Victoria Sianów 0(0)

Bramki

1:0 i 2:0 Kłosińska (28. i 38.)

3:0 Radkiewicz (76.).

Victoria SP 2: Chwastek - Buszowiecka, Pencherkiewicz, StruszczykI, Pietras, Saganowska, Wodarczyk, Wieczorek, Tomaszewska, Trzeciak, Grzelak.

Początek drugiej części sezonu zakończył się dla Victorii SP 2 Sianów falstartem. Podopieczne Jędrzeja Bieleckiego i Mariana Kuny musiały na wyjeździe uznać wyższość miejscowego Stilonu.

Sianowianki nie wykorzystały szansy i nie zdołały pokonać przeciwnika z dolnej połowy tabeli. Inna rzecz, że w Gorzowie wystąpiły wokrojonym ledwie 11-osobowym składzie, więc szkoleniowcy nie mieli możliwości robienia zmian. Przypomnijmy, że w pierwszej części sezonu Victoria SP 2 pokonała gorzowianki 2:0.

Teraz już po pierwszej połowie było 2:0 dla gospodyń po dwóch trafieniach Pauliny Kłosińskiej. Ta bezwzględnie wykorzystała błędy w defensywie drużyny gości. Ta nie dawała sobie rady ze stałymi fragmentami i zostawiała zbyt wiele przestrzeni rywalkom. Wynik ustaliła już po przerwie Wiktoria Radkiewicz, która wykorzystując zagubienie w ustawieniu sianowianek nie miała problemu z trafieniem z najbliższej odległości. O ile gospodynie swoją dominację potwierdziły głównie w pierwszej odsłonie spotkania, o tyle po przerwie drużyna z Sianowa próbowała podjąć walkę. Przed dogodnymi szansami stawały między innymi Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak, ale żadnej nie udało się trafić do siatki. Brakowało ostatniego podania, kropki nad “i”. Pewnym punktem zespołu, mimo trzech puszczonych goli, była Małgorzata Chwastek, która wybroniła kilka groźnych piłek. Gdyby nie jej postawa, rozmiary porażki byłyby jeszcze wyższe.

- Trudno było walczyć o coś więcej, skoro do Gorzowa pojechaliśmy skromnym, niepełnym składem - powiedział Jędrzej Bielecki. - Dalej przeżywamy więc kłopoty kadrowe i niewiele możemy tutaj zmienić. Szkoda, bo początek sezonu nie zapowiadał takiej sytuacji. Kolejnych szans będzie trzeba szukać w następnych spotkaniach - dodał. W najbliższy weekend zmierzy się na własnym terenie z kolejnym ligowym outsiderem, KS Raszyn.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Sportowa Czwórka Radom - KS Raszyn 4:0, Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 0:4, Medyk II Konin - Polonia Poznań 4:0, Unifreeze Górzno - MUKS Praga Warszawa 1:1.