Skrót meczu Włochy U17 - Polska U17. Porażka na otwarcie juniorskiego Euro. Biało-Czerwoni grali w przewadze

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Polscy piłkarze do lat 17 przegrali z Włochami 0:2 (0:1) w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy, które odbywają się na Cyprze. W drugim meczu grupy C Słowacja zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. Zobacz najciekawsze sytuacje z pierwszego meczu juniorskich mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni grający w drugiej połowie w przewadze nie odwrócili losów meczu.

Skrót meczu Włochy U17 - Polska U17. Najciekawsze sytuacje

Italia objęła prowadzenie już na początku spotkania, kiedy po dograniu z lewego skrzydła od Alessandro Di Nunzio akcję wykończył Mattia Mosconi. Od tego momentu biało-czerwoni osiągali coraz większą przewagę, która szczególnie uwydatniła się w drugiej połowie. W 53. minucie Andrea Natali został ukarany czerwoną kartką i podopieczni Rafała Lasockiego mieli przewagę liczebną.

Gdy wydawało się, że gol wyrównujący to tylko kwestia czasu, po jednej z groźnych okazji Polaków Włosi wyprowadzili skuteczny kontratak, bezbłędnie wykończony przez Federico Colettę. Biało-czerwoni nie byli w stanie nawet zmniejszyć rozmiarów porażki, choć w końcówce bliski tego był wprowadzony na boisko po stracie drugiego gola Stanisław Gieroba. Po jego strzale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali piłka odbiła się od słupka.

W piątek Polska zmierzy się ze Szwecją, a w poniedziałek - ze Słowacją. Po dwie najlepsze drużyny każdej z grup awansują do ćwierćfinałów. Finał zaplanowano na 5 czerwca.

Do turnieju nie zdołali zakwalifikować się ubiegłoroczni triumfatorzy - Niemcy. (PAP)

Włochy - Polska 2:0 (1:0)

• Bramki: dla Włoch - Mattia Mosconi (5), Federico Coletta (72).
  • Żółte kartki: Włochy - Emanuel Benjamin, Christian Garofalo.
  • Czerwona kartka: Andrea Natali (Włochy, 53).
  • Sędzia: Miguel Nogueira (Portugalia).

Skład reprezentacji Polski: Mateusz Pruchniewski - Bartosz Kriegler, Kacper Potulski, Dawid Szwiec - Mateusz Szczepaniak (72. Dominik Sarapata), Jakub Adkonis, Mateusz Dziewiatowski, Igor Brzyski (86. Bartosz Mazurek), Dawid Mazurek (72. Kamil Jakóbczyk) - Oskar Pietuszewski (86. Michał Wróblewski), Michael Izunwanne (72. Stanisław Gieroba).

Reprezentacja Polski do lat 17 od porażki zaczyna mistrzostwa Europy

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...