Skuteczność bramkarza. Gwardia Koszalin - Drutex-Bytovia II Bytów 8:0 [wideo, zdjęcia]

W meczu sparingowym pomiędzy Gwardią Koszalin a Drutex-Bytovią II Bytów padło osiem goli. Dawid Jaśkiewicz
Wysokie zwycięstwo w meczu z rezerwami pierwszoligowej Drutex- Bytovii Bytów odnieśli piłkarze Gwardii Koszalin. Czwartoligowcy z regionu pomorskiego przyjechali do Koszalina w zaledwie jedenastoosobowym składzie. Mimo znacznych strat spowodowanych chorobami i urazami zawodników, zespół z Bytowa zaprezentował w spotkaniu przeciwko Gwardii bardzo ambitną postawę. Już w trzeciej minucie zaskakującym strzałem z dystansu bramkarza rywali pokonał Jakub Zejglic. Dziesięć minut później sytuacji sam na sam nie zmarnował wracający do składu koszalińskiej drużyny, Łukasz Wiśniewski. W kolejnych minutach w dwóch znakomitych sytuacjach znalazł się Fabian Słowiński, lecz graczowi Gwardii nie udało się skierować piłki do siatki. Trzeciego gola po skutecznie wykonanym rzucie karnym zdobył Daniel Wojciechowski. Wcześniej w obrębie "szesnastki" nieprzepisowo powstrzymywany był Łukasz Wiśniewski. Tuż przed przerwą doskonałej okazji nie zdołał wykorzystać Patryk Sobiegraj. W drugiej połowie festiwal strzelecki rozpoczął Norbert Dondera. Kilka chwil później swoja kolejną bramkę podczas zimowych przygotowań zdobył Ryuki Kozawa. Japończyk przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocnym strzałem z powietrza zaskoczył bramkarza rywali. Swojego gola strzelił również z drugi z Japończyków występujący w koszalińskim zespole, Junpei Shinmura. Niecodziennego wyczynu dokonał bramkarz Gwardii, Sebastian Fabiański. Golkiper koszalińskiej drużyny przez ostatnie dwadzieścia minut wystąpił na pozycji pomocnika i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.