Śląsk nie dał szansy Bałtykowi Koszalin. Dziś mecz z Zagłębiem

Bramkarz Bałtyku Mateusz Złotogórski z pewnością nie będzie dobrze wspominał wyjazdu do Wrocławia Jacek Wójcik
Od przegranej 1:6 z wyżej notowanym Śląskiem Wrocław rozpoczęli wyjazdowy dwumecz w Centralnej Lidze Juniorów zawodnicy Bałtyku.

Tak wysokiej porażki koszaliński zespół jeszcze nie doznał w CLJ. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, a wkrótce po wznowieniu gry w ciągu 3 minut podwoili swój dorobek. Przy stanie 0:4 Bałtyk odpowiedział szybko golem Mateusza Skonieczki, ale to było wszystko. Dwa kolejne gole najlepszego strzelca wrocławian Sebastiana Bergiera (łącznie ma już 13 trafień w tym sezonie), przypieczętowały wygraną Śląska. Dodajmy, że Bałtyk w tym meczu nie wykorzystał karnego.

Dziś juniorów Bałtyku czeka drugie spotkanie na Dolnym Śląsku. O godz. 13.00 podopieczni Tomasza Pozorskiego zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Będzie to zaległe spotkanie z 8. kolejki. Rywale mają o 5 pkt więcej od Bałtyku. Koszaliński zespół musi powalczyć o punkty, by wydostać się ze strefy spadkowej.

Śląsk Wrocław - Bałtyk Koszalin 6:1 (2:0)

1:0 Bergier (6.), 2:0 Pałach (29.), 3:0 Fiks (52.), 4:0 Poprawa (54.), 4:1 Skonieczka (57.), 5:1 i 6:1 Bergier (68. i 87. karny).

Bałtyk: Złotogórski - Kulon (63. Łastowski), Błyszko, B. Jachemek, P. Jachemek, ForczmańskiI, Janasik (60. Ziółkowski), Kwiatkowski (70. Jankowski), Nowakowski (46. Chrzanowski), Przygocki, Skonieczka.

11. kolejka: Lech - Zagłębie 4:0, Gwarek - FC Wrocław 4:0, Lechia - Górnik 2:1, Piast - Pogoń 2:1, Gryf - Warta 2:3, Salos - Falubaz 0:1, Miedź - Arka 0:3. Awansem z 13. kolejki: Arka - Lech 2:6.