Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sławno: Dziurawe drogi na osiedlu czekają na remont [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
Wojciech Kulig
Trwa przebudowa ulicy Basztowej w Sławnie. Zapytaliśmy urzędników, kiedy wyremontowane zostaną kolejne drogi, m.in. na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich. Centrum Sławna w ostatnich latach zdecydowanie się zmieniło. A to za sprawą wyremontowanych ulic. Główne arterie doczekały się przebudowy. Obecnie remontowana jest ulica Basztowa, jedna z najstarszych sławieńskich dróg. Co z innymi jezdniami? O generalny remont proszą m.in. mieszkańcy ulicy Żeromskiego na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich. Tam, od kilkudziesięciu lat leżą płyty jumbo z dziurami. - Ulica jest już w fatalnym stanie. Wystają kawałki płyt, są dziury, jest dużo zapadnięć. Podobnie jest z chodnikiem, po którym trzeba iść bardzo ostrożnie, żeby nie wybić sobie zębów - mówi mieszkanka domu przy ul. Żeromskiego. Podobna sytuacja jest z pobliską ulicą Rejtana oraz z Moniuszki, choć tam zamiast płyt jumbo jest zniszczony asfalt. Remontu domaga się także ulica 8 Marca. Tu również królują spękane płyty jumbo, które pamiętają jeszcze lata 80-te. Tak samo jest na ul. Kraszewskiego. - Płyty jumbo miały być tymczasowym rozwiązaniem. Okazuje się, że są stałym. Tyle lat męczymy się z tą drogą. Samochody muszą jeździć bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić podwozia - tłumaczy mieszkaniec ulicy Kraszewskiego. Stare płyty można też zauważyć na ulicy Mireckiego, Dąbrowskiego i Gombrowicza, gdzie mieszkańcy niektórych domów tzw. bliźniaków, mają ogromny problem z podtopionymi piwnicami w trakcie ulewnych opadów deszczu. Zapytaliśmy naczelnika wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Sławnie o komentarz. - Do 30 września będzie sporządzany budżet na przyszły rok. Wtedy będzie wiadomo jakie ulice będą remontowane.  Przebudowy doczekają się w pierwszej kolejności te ulice, na których remont będzie można uzyskać dofinansowanie zewnętrzne  - mówi nam Łukasz Wasik z UM w Sławnie. Chodzi m.in. o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. A co z ulicą Chopina i Gdańską? To odcinek drogi powiatowej, który znajduje się na terenie Sławna. - Ten remont mamy w planie na rok 2023. Jesteśmy w fazie weryfikacji tego planu. Wysłaliśmy pisma do włodarzy gminy i miasta, w celu spotkania się i ewentualnej partycypacji w kosztach - mówi z kolei Andrzej Protasewicz, wicestarosta sławieński. Łączny koszt przebudowy ulicy Chopina i Gdańskiej ma wynieść 4,5 miliona złotych.  W tym roku zakończył się remont chodnika przy ulicy Jagiełły, która jest częścią drogi powiatowej. Teraz Starostwo Powiatowe w Sławnie przymierza się, żeby pozyskać dotacje na remont jezdni. - Dobrze by było zrobić tę ulicę kompleksowo. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 miliony złotych. Prace planujemy na przyszły rok - mówi Andrzej Protasewicz. Zobacz także: Sławno: Zakończył się remont elewacji Kościoła Mariackiego w Sławnie
Trwa przebudowa ulicy Basztowej w Sławnie. Zapytaliśmy urzędników, kiedy wyremontowane zostaną kolejne drogi, m.in. na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich. Centrum Sławna w ostatnich latach zdecydowanie się zmieniło. A to za sprawą wyremontowanych ulic. Główne arterie doczekały się przebudowy. Obecnie remontowana jest ulica Basztowa, jedna z najstarszych sławieńskich dróg. Co z innymi jezdniami? O generalny remont proszą m.in. mieszkańcy ulicy Żeromskiego na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich. Tam, od kilkudziesięciu lat leżą płyty jumbo z dziurami. - Ulica jest już w fatalnym stanie. Wystają kawałki płyt, są dziury, jest dużo zapadnięć. Podobnie jest z chodnikiem, po którym trzeba iść bardzo ostrożnie, żeby nie wybić sobie zębów - mówi mieszkanka domu przy ul. Żeromskiego. Podobna sytuacja jest z pobliską ulicą Rejtana oraz z Moniuszki, choć tam zamiast płyt jumbo jest zniszczony asfalt. Remontu domaga się także ulica 8 Marca. Tu również królują spękane płyty jumbo, które pamiętają jeszcze lata 80-te. Tak samo jest na ul. Kraszewskiego. - Płyty jumbo miały być tymczasowym rozwiązaniem. Okazuje się, że są stałym. Tyle lat męczymy się z tą drogą. Samochody muszą jeździć bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić podwozia - tłumaczy mieszkaniec ulicy Kraszewskiego. Stare płyty można też zauważyć na ulicy Mireckiego, Dąbrowskiego i Gombrowicza, gdzie mieszkańcy niektórych domów tzw. bliźniaków, mają ogromny problem z podtopionymi piwnicami w trakcie ulewnych opadów deszczu. Zapytaliśmy naczelnika wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Sławnie o komentarz. - Do 30 września będzie sporządzany budżet na przyszły rok. Wtedy będzie wiadomo jakie ulice będą remontowane. Przebudowy doczekają się w pierwszej kolejności te ulice, na których remont będzie można uzyskać dofinansowanie zewnętrzne - mówi nam Łukasz Wasik z UM w Sławnie. Chodzi m.in. o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. A co z ulicą Chopina i Gdańską? To odcinek drogi powiatowej, który znajduje się na terenie Sławna. - Ten remont mamy w planie na rok 2023. Jesteśmy w fazie weryfikacji tego planu. Wysłaliśmy pisma do włodarzy gminy i miasta, w celu spotkania się i ewentualnej partycypacji w kosztach - mówi z kolei Andrzej Protasewicz, wicestarosta sławieński. Łączny koszt przebudowy ulicy Chopina i Gdańskiej ma wynieść 4,5 miliona złotych. W tym roku zakończył się remont chodnika przy ulicy Jagiełły, która jest częścią drogi powiatowej. Teraz Starostwo Powiatowe w Sławnie przymierza się, żeby pozyskać dotacje na remont jezdni. - Dobrze by było zrobić tę ulicę kompleksowo. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 miliony złotych. Prace planujemy na przyszły rok - mówi Andrzej Protasewicz. Zobacz także: Sławno: Zakończył się remont elewacji Kościoła Mariackiego w Sławnie Wojciech Kulig
Trwa przebudowa ulicy Basztowej w Sławnie. Zapytaliśmy urzędników, kiedy wyremontowane zostaną kolejne drogi, m.in. na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich.

Centrum Sławna w ostatnich latach zdecydowanie się zmieniło. A to za sprawą wyremontowanych ulic. Główne arterie doczekały się przebudowy. Obecnie remontowana jest ulica Basztowa, jedna z najstarszych sławieńskich dróg.
Co z innymi jezdniami? O generalny remont proszą m.in. mieszkańcy ulicy Żeromskiego na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich. Tam, od kilkudziesięciu lat leżą płyty jumbo z dziurami. - Ulica jest już w fatalnym stanie. Wystają kawałki płyt, są dziury, jest dużo zapadnięć. Podobnie jest z chodnikiem, po którym trzeba iść bardzo ostrożnie, żeby nie wybić sobie zębów - mówi mieszkanka domu przy ul. Żeromskiego. Podobna sytuacja jest z pobliską ulicą Rejtana oraz z Moniuszki, choć tam zamiast płyt jumbo jest zniszczony asfalt.

Remontu domaga się także ulica 8 Marca. Tu również królują spękane płyty jumbo, które pamiętają jeszcze lata 80-te. Tak samo jest na ul. Kraszewskiego. - Płyty jumbo miały być tymczasowym rozwiązaniem. Okazuje się, że są stałym. Tyle lat męczymy się z tą drogą. Samochody muszą jeździć bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić podwozia - tłumaczy mieszkaniec ulicy Kraszewskiego.
Stare płyty można też zauważyć na ulicy Mireckiego, Dąbrowskiego i Gombrowicza, gdzie mieszkańcy niektórych domów tzw. bliźniaków, mają ogromny problem z podtopionymi piwnicami w trakcie ulewnych opadów deszczu.

Zapytaliśmy naczelnika wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Sławnie o komentarz. - Do 30 września będzie sporządzany budżet na przyszły rok. Wtedy będzie wiadomo jakie ulice będą remontowane. Przebudowy doczekają się w pierwszej kolejności te ulice, na których remont będzie można uzyskać dofinansowanie zewnętrzne - mówi nam Łukasz Wasik z UM w Sławnie.

Chodzi m.in. o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. A co z ulicą Chopina i Gdańską? To odcinek drogi powiatowej, który znajduje się na terenie Sławna. - Ten remont mamy w planie na rok 2023. Jesteśmy w fazie weryfikacji tego planu. Wysłaliśmy pisma do włodarzy gminy i miasta, w celu spotkania się i ewentualnej partycypacji w kosztach - mówi z kolei Andrzej Protasewicz, wicestarosta sławieński. Łączny koszt przebudowy ulicy Chopina i Gdańskiej ma wynieść 4,5 miliona złotych.

W tym roku zakończył się remont chodnika przy ulicy Jagiełły, która jest częścią drogi powiatowej. Teraz Starostwo Powiatowe w Sławnie przymierza się, żeby pozyskać dotacje na remont jezdni. - Dobrze by było zrobić tę ulicę kompleksowo. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 miliony złotych. Prace planujemy na przyszły rok - mówi Andrzej Protasewicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera