Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sławy onkologii w Koszalinie

Joanna Boroń [email protected]
Wczoraj prócz spotkania z dziennikarzami goście spotkali się z pracownikami Centrum Onkoterapii. Później dr Walter H. Grant, autor blisko 100 publikacji z zakresu onkologii i radioterapii, wygłosił jeszcze wykład otwarty na Politechnice Koszalińskiej, na temat nowych technologii medycznych. Fot.
Wczoraj prócz spotkania z dziennikarzami goście spotkali się z pracownikami Centrum Onkoterapii. Później dr Walter H. Grant, autor blisko 100 publikacji z zakresu onkologii i radioterapii, wygłosił jeszcze wykład otwarty na Politechnice Koszalińskiej, na temat nowych technologii medycznych. Fot. Radosław Koleśnik
Specjaliści z Międzynarodowego Centrum Onkoterapii w Koszalinie mają okazję uczyć się od najlepszych. Centrum staje się częścią The Methodist Hospital System.

Wczoraj do Koszalina przyjechali specjaliści z Texas Medical Center w USA. To największy ośrodek medyczny na świecie, w którym działa 15 renomowanych szpitali oraz trzy medyczne uczelnie. Co roku 6 milionów pacjentów korzysta z pomocy zatrudnionych tam specjalistów.

Goście są przedstawicielami The Methodist Hospital System - to organizacja, która ma pod swoimi skrzydłami pięć szpitali. Jej misją prócz leczenia pacjentów z całego świata jest szkolenie specjalistów. Temu służy instytut badawczy, wirtualny szpital, w którym szkolą się lekarze i pielęgniarki, oraz specjalny system szkoleń online. - Dzięki technologii świat stał się bardzo mały - mówił podczas wczorajszego spotkania prof. Brian Butler, jeden z najbardziej uznanych na świecie autorytetów w radioterapii. - Możemy prowadzić szkolenia, konsultacje i wymianę naukową z kolegami z Huston tak samo, jak z lekarzami czy technikami z Koszalina.

Dr Walter H. Grant podkreślał podczas spotkania rolę szkoleń: - Radioterapia, to niezwykle skuteczna broń w walce z nowotworami, ale nieumiejętnie stosowana może mieć dla pacjenta tragiczne konsekwencje. Dzięki współpracy ze specjalistami z całego świata mamy szanse wypracować metody skuteczne, oszczędne i przede wszystkim bezpieczne.

Koszalińska onkoterapia, podobnie jak inne działające w Polsce i Europie ośrodki Euromedic, staje się częścią tego międzynarodowego systemu. Jak zdradził Maciej Maria Kowalski, prezes Euromedic Onkoterapia Polska, współpraca polega m.in. na tym, że specjaliści z ośrodków Euromedic mają dostęp do wykładów i materiałów szkoleniowych, oraz praktycznych zajęć, czyli studiów konkretnych przypadków nadsyłanych z ośrodków onkoterapii na całym świecie. - Przesyłamy do Huston listę naszych pacjentów, z których profesor Butler wybiera te, które warto przeanalizować - mówił. - Prócz tego specjaliści z Polski będą wyjeżdżać na dwu-, trzytygodniowe szkolenia do Teksasu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!