SLD z Koszalina przedstawiło swoich kandydatów na posłów i senatorów

  • Głos Koszaliński

qba

17 nazwisk, ludzi z całego regionu koszalińskiego, wymienił dziś Stanisław Wziątek, poseł i szef krajowego sztabu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wśród nich jest generał Tadeusz Frydrych.
Konferencja SLD w Koszalinie
 Fot. Radek Koleśnik

Poseł Wziątek przedstawił dziś w koszalińskiej siedzibie partii listę osób, które związały się z lewicą i które będą kandydowały 9 października w wyborach parlamentarnych do sejmu i senatu.

- To jest nasza drużyna, drużyna, z którą te wybory wygramy - zapowiedział z przekonaniem. Mówił, że kampania SLD będzie merytoryczna, partia jest do niej świetnie przygotowana, jej członkowie nie chcą z nikim wojny, chcą partnerów do rozmów.

Kandydatów na posłów z ramienia SLD w okręgu koszalińskim jest 16, kandydat na senatora jest jeden. To generał Tadeusz Frydrych, były szef Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, były wicekomendant Komendy Głównej SG. Zapowiedział, że najbliższe jego sercu są oczywiście sprawy wojskowe, ale nie zapomni też o sprawach społecznych, bliskich wszystkim Polakom.

Koszalińską listę kandydatów na posła otwiera Stanisław Wziątek. Druga na liście jest Krystyna Kościńska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Koszalinie, radna od 1994 roku. Trzeci jest Jerzy Kotlęga, białogardzianin, wiceprzewodniczący sejmiku zachodniopomorskiego, były kurator oświaty w województwie. Czwarte miejsce zajmuje Stanisław Cybula, starosta powiatu drawskiego, a piąte Krystyna Strzyżewska, radna z Kołobrzegu, prezes PSS Kołobrzeg. Z szóstego miejsca wystartuje Grzegorz Maciejasz z Wałcza, z siódmego Dorota Chałat, szefowa forum kobiet lewicy, a z ósmego Grzegorz Poczobut, przedsiębiorca i radny ze Szczecinka.

Na dziewiątym miejscu listy SLD znalazł się Adam Ostaszewski, prawnik, na 10 Eugeniusz Nykiel, przedsiębiorca z Choszczna, na 11 Anna Wilkosz, ekonomistka ze Sławna. Na 12 miejsce został wpisany Lech Fabiańczyk, koszalinian, na 13 Joanna Czerwińska z Sianowa, na 14 Beata Lange - Szuchorkiewicz z Wałcza, na 15 Ewa Kokot, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Bornym Sulinowie, a na ostatnim, 16 miejscu, jest Robert Lepa, radny z Kołobrzegu.

Na koniec poseł Wziątek przypomniał jeszcze, że kandydatem do senatu w okręgu kołobrzeskim z ramienia SLD będzie Jacek Woźniak, były kandydat sojuszu na prezydenta Kołobrzegu.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.08.2011, 19:25

uuu zwolennicy różnych opcji politycznych zaczynaja ujadac :-)

09.08.2011, 13:14

"No może poza Gawłowskim, który dla Koszalina załatwiał naprawdę wiele" - No Gościu - powiedz chociaż trzy przykłady, co p. Gawłowski załatwił dla Koszalina ? Pomińmy wszelki zalew sklepów, które tak naprawdę drenują nasz rynek z pieniądzaWiele to każdy polityk załatwił, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafią podać konkretnych przykładów.Bardzo proszę :1. uzyskanie wsparcia dla budowy koszalińskiej hali sportowej ze środków centralnych2. uzyskanie wsparcia dla termomodernizacji starych budynków szpitala z centralnego funduszu środowiska3. uzyskanie wsparcia dla budowy spalarni, abstrahując od sensu samej idei, jej lokalizacji i realizacji, co już należy do samorządu.A teraz bardzo proszę niech następni parlamentarzyści przedstawią po 3 przykłady.

09.08.2011, 09:44

"No może poza Gawłowskim, który dla Koszalina załatwiał naprawdę wiele" - No Gościu - powiedz chociaż trzy przykłady, co p. Gawłowski załatwił dla Koszalina ? Pomińmy wszelki zalew sklepów, które tak naprawdę drenują nasz rynek z pieniądzaWiele to każdy polityk załatwił, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafią podać konkretnych przykładów.200 mln na szpital. Wystarczy? A ile zrobila Koscinska?Komuszki sie poukladali z PO i chodza na pasku jak im boss kaze.A co zrobil Wziatek dla Koszalina? Jak o szef komisji obrony narodowej np?

08.08.2011, 22:49

Poco Ci nowe województwo?,Chyba aby było więcej urzędników. Nie narzekaj, głosuj na SLD,to są sprawdzeni ludzie.Tak, sprawdzeni w robieniu afer i przekrętów.

08.08.2011, 19:37

"No może poza Gawłowskim, który dla Koszalina załatwiał naprawdę wiele" - No Gościu - powiedz chociaż trzy przykłady, co p. Gawłowski załatwił dla Koszalina ? Pomińmy wszelki zalew sklepów, które tak naprawdę drenują nasz rynek z pieniądza

Wiele to każdy polityk załatwił, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafią podać konkretnych przykładów.

08.08.2011, 13:01

Nawet poprawnie nie napisałes nazwy partii.Nikt ci nie każe głosowac na SLD, ale uszanuj poglądy innychWasze poglądy? Trwać przy korycie i iść z każdym kto zapewni trwanie przy korycie. Teraz zaprzedaliście się PO żeby tylko dalej paplać się w błocie i chłeptać z koryta.

08.08.2011, 12:51

Nawet poprawnie nie napisałes nazwy partii.Nikt ci nie każe głosowac na SLD, ale uszanuj poglądy innychLSD - jest to jedna z najaktywniejszych substancji psychodelicznych – 100 razy bardziej czynna biologicznie niż psylocybina i 4000 razy bardziej niż meskalina. Po raz pierwszy LSD zostało zsyntetyzowane w 1938 r. Początkowo planowano wykorzystać tę substancję jako lek działający pobudzająco na układ krwionośny i oddechowy. W trakcie dalszych badań poznano jego psychodeliczne właściwości. Lek był w latach 40. i 50. XX wieku stosowany w psychiatrii. W latach 60. i 70. XX w. jako narkotyk LSD uzyskało popularność w pewnych kręgach młodzieży szczególnie związanych z ruchem hipisowskim.Kolega zastosowal gre slow i skojarzen.Niestety jestes za glopi/glpia (jak widac) aby to pojac.Zreszta czego sie spodziewac po elektoracie komunistow?

08.08.2011, 12:33

Zgadzam się z Tobą co do przygotowania Pani Krystyny, sama też głosowałam na nią i nie żałuję.Startowanie na posła nie traktowałabym jako oszustwo, ale szansę, że jak zostanie wybrana to przynajmniej będziemy mieli swoją przedstawicielkę w sejmie, która dla regionu może zrobić więcej niż radna.Jest osobą, która merytorycznie potrafi walczyć.Jest po prostu osobowością.Na pewno nie jest hieną.Całkowicie nie zgadzam się z tym. Kościńska w Sejmie rozpłynie się w ciemnej masie. Że nie można liczyć na jakieś szczególne profity dla Koszalina podczas jej tam pobytu, pokazuje wieloletnie dotychczasowe doświadczenie innych posłów z Koszalina. No może poza Gawłowskim, który dla Koszalina załatwiał naprawdę wiele, inni nie mają się zbytnio czym pochwalić. Szary poseł z Koszalina po prostu nie ma siły przebicia. A nawet Wziątek, który z pewnością ma pozycję w sejmie - co zrobił dla Koszalina? Przypomnijcie mi. 1. ... 2. .... 3. ....Miejsce Kościńskiej jest w Koszalinie. Inną kwestią pozostaje kwestia wartości danego słowa wyborcom w listopadzie 2010. A gdyby została Prezydentem Koszalina też by poszła do sejmu, jak to zrobił to np. Strzałkowski z Białogardu. Mnie można oszukać można raz, dwa, ale nie więcej. Czas zacząć wreszcie wychowywać przedstawicieli ludu.

08.08.2011, 12:13

Jak bardzo trzeba upasc aby glosowac na LSD i sie tym jeszcze chwalic?Nawet poprawnie nie napisałes nazwy partii.Nikt ci nie każe głosowac na SLD, ale uszanuj poglądy innych

08.08.2011, 11:34

Zgadzam się z Tobą co do przygotowania Pani Krystyny, sama też głosowałam na nią i nie żałuję.Startowanie na posła nie traktowałabym jako oszustwo, ale szansę, że jak zostanie wybrana to przynajmniej będziemy mieli swoją przedstawicielkę w sejmie, która dla regionu może zrobić więcej niż radna.Jest osobą, która merytorycznie potrafi walczyć.Jest po prostu osobowością.Na pewno nie jest hieną.Jak bardzo trzeba upasc aby glosowac na LSD i sie tym jeszcze chwalic?

08.08.2011, 09:51

Ale Kościńska pół roku dostała głosy prawie całej mojej rodziny, gdy startowała do Rady Miejskiej. Co będzie z realizacją jej obietnic i programu, gdy wejdzie do Sejmu. Do końca kadencji (2014 ?) nie powinna podejmować się niczego, tylko zapieprzać na rzecz Koszalina. Tym bardziej, że to jedna z najlepiej przygotowanych merytorycznie i osobowościowo radnych, co akurat na tle innych "mdłych" pań i panów nie jest trudne. Kompletny zawód jej osobą i po prostu oszustwo. Pani Krysiu, żadnych głosów więcej. W jednym z filmów ("Kiepscy" ?) padło ostatnio, że demokracja to rządy hien nad osłami. Powyższe niestety wpisuje się w to.Zgadzam się z Tobą co do przygotowania Pani Krystyny, sama też głosowałam na nią i nie żałuję.Startowanie na posła nie traktowałabym jako oszustwo, ale szansę, że jak zostanie wybrana to przynajmniej będziemy mieli swoją przedstawicielkę w sejmie, która dla regionu może zrobić więcej niż radna.Jest osobą, która merytorycznie potrafi walczyć.Jest po prostu osobowością.Na pewno nie jest hieną.

07.08.2011, 17:56

Ale Kościńska pół roku dostała głosy prawie całej mojej rodziny, gdy startowała do Rady Miejskiej. Co będzie z realizacją jej obietnic i programu, gdy wejdzie do Sejmu. Do końca kadencji (2014 ?) nie powinna podejmować się niczego, tylko zapieprzać na rzecz Koszalina. Tym bardziej, że to jedna z najlepiej przygotowanych merytorycznie i osobowościowo radnych, co akurat na tle innych "mdłych" pań i panów nie jest trudne. Kompletny zawód jej osobą i po prostu oszustwo. Pani Krysiu, żadnych głosów więcej. W jednym z filmów ("Kiepscy" ?) padło ostatnio, że demokracja to rządy hien nad osłami. Powyższe niestety wpisuje się w to.

07.08.2011, 16:01

SLD na śmietnik historii, tam należne jej miejsce.

07.08.2011, 15:16

Muszę powiedzieć, że lista bardzo ciekawa, ciekawe co pakażą inne partie, szczególnie PO - gdyż waham się pomiędzy głosowaniem nad PO a SLD - na razie 1:0 dla SLD, własciwie nawet 2:0 bo SLD ma już program - są ludzie z doswiadczeniem i ludzie młodzi, ale jak widziałem ich wypowiedzi na maxe to ciekawi i mówiący z sensem.
Czekam na resztę prezentacji aby móc wybrać

07.08.2011, 10:22

Kawiorowa lewica, w cichym sojuszu z PO, Sierakowska futro z norek startuje z listy PO, Kościńska trzyma z PO. Tylko dureń głosuje na ludzi, którzy wyprzedali swoje ideały i odcięli się od swojej przeszłości.

07.08.2011, 09:49

I wszystko jasne,w Koszalinie glosujemy na Krysie,do Senatu na Rektora KrzyzynskiegoPopieram ten pomysl,bedziemy miec swoich ludzi z Koszalina w dwoch izbach.

06.08.2011, 18:59

Nareście troche nowych twarzy. Ale generał to niech sie weżmie za robote. Jego stosunek do ludzi może świadczy to . jak pomógł w sprawie tymczasowego parkingu koło szpitala !! Ma całą mase wolnego terenu ale nawet o cm. nie ustąpił !! Jak nie daj Boże zostanie senatorem będzie to samo . A Jego motto niech świadczy co będziemy z niego mieli .

06.08.2011, 12:47

... głosuj na SLD,to są sprawdzeni ludzie...Sprawdzeni ? W nabijaniu ludzi w trele morele i swoje kieszenie to na pewno

06.08.2011, 12:08

Poco Ci nowe województwo?,Chyba aby było więcej urzędników. Nie narzekaj, głosuj na SLD,to są sprawdzeni ludzie.

06.08.2011, 09:51

Grzegorz Maciejasz kandydat SLD głos stracony-AUT dla niego, głos zyskany

06.08.2011, 08:31

Jak można tyle lat KŁAMAĆ ,a teraz jeszcze raz STARTOWAĆ??? Nigdy ONI ,a generał niech idzie córek pilnować!!!!

06.08.2011, 00:15

I wszystko jasne,w Koszalinie glosujemy na Krysie,do Senatu na Rektora KrzyzynskiegoTo głosujcie. Obywatelu.

06.08.2011, 00:07

Jakie jest stanowisko Pana Posła Wziątka i SLD w sprawie niezależności Pomorza Środkowego
i w sprawie powołania Województwa Środkowopomorskiego? Czy Pan Poseł uważa, że Szczecin i Gdańsk
dobrze dbają o rozwój środkowopomorskirgo regionu?

05.08.2011, 23:34

I wszystko jasne,w Koszalinie glosujemy na Krysie,do Senatu na Rektora Krzyzynskiego

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3