SLD z Koszalina przedstawiło swoich kandydatów na posłów i...

  SLD z Koszalina przedstawiło swoich kandydatów na posłów i senatorów

  (qba)

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Konferencja SLD w Koszalinie

  Konferencja SLD w Koszalinie ©Fot. Radek Koleśnik

  17 nazwisk, ludzi z całego regionu koszalińskiego, wymienił dziś Stanisław Wziątek, poseł i szef krajowego sztabu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wśród nich jest generał Tadeusz Frydrych.
  Konferencja SLD w Koszalinie

  Konferencja SLD w Koszalinie ©Fot. Radek Koleśnik

  Poseł Wziątek przedstawił dziś w koszalińskiej siedzibie partii listę osób, które związały się z lewicą i które będą kandydowały 9 października w wyborach parlamentarnych do sejmu i senatu.

  - To jest nasza drużyna, drużyna, z którą te wybory wygramy - zapowiedział z przekonaniem. Mówił, że kampania SLD będzie merytoryczna, partia jest do niej świetnie przygotowana, jej członkowie nie chcą z nikim wojny, chcą partnerów do rozmów.

  Kandydatów na posłów z ramienia SLD w okręgu koszalińskim jest 16, kandydat na senatora jest jeden. To generał Tadeusz Frydrych, były szef Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, były wicekomendant Komendy Głównej SG. Zapowiedział, że najbliższe jego sercu są oczywiście sprawy wojskowe, ale nie zapomni też o sprawach społecznych, bliskich wszystkim Polakom.


  Koszalińską listę kandydatów na posła otwiera Stanisław Wziątek. Druga na liście jest Krystyna Kościńska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Koszalinie, radna od 1994 roku. Trzeci jest Jerzy Kotlęga, białogardzianin, wiceprzewodniczący sejmiku zachodniopomorskiego, były kurator oświaty w województwie. Czwarte miejsce zajmuje Stanisław Cybula, starosta powiatu drawskiego, a piąte Krystyna Strzyżewska, radna z Kołobrzegu, prezes PSS Kołobrzeg. Z szóstego miejsca wystartuje Grzegorz Maciejasz z Wałcza, z siódmego Dorota Chałat, szefowa forum kobiet lewicy, a z ósmego Grzegorz Poczobut, przedsiębiorca i radny ze Szczecinka.

  Na dziewiątym miejscu listy SLD znalazł się Adam Ostaszewski, prawnik, na 10 Eugeniusz Nykiel, przedsiębiorca z Choszczna, na 11 Anna Wilkosz, ekonomistka ze Sławna. Na 12 miejsce został wpisany Lech Fabiańczyk, koszalinian, na 13 Joanna Czerwińska z Sianowa, na 14 Beata Lange - Szuchorkiewicz z Wałcza, na 15 Ewa Kokot, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Bornym Sulinowie, a na ostatnim, 16 miejscu, jest Robert Lepa, radny z Kołobrzegu.

  Na koniec poseł Wziątek przypomniał jeszcze, że kandydatem do senatu w okręgu kołobrzeskim z ramienia SLD będzie Jacek Woźniak, były kandydat sojuszu na prezydenta Kołobrzegu.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (24)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (24) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą