Słowenia historyczne zwycięstwo na mundialu

Jarek Stencel, gp24
Grupa C: Algieria - Słowenia 0:1 (0:0)
W meczu grupy C rozegranym w Polokwane Algieria przegrała ze Słowenią 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył Robert Koren.

Pierwsi groźniej zaatakowali algierczycy. Strzał Belhadjego z rzutu wolnego broni Handanović. W drużynie słoweńskiej sporo szumu na boisku robił gracz krakowskiej Wisły Anraż Kirm. Piłkę po jego dośrodkowaniu złapał jednak pewnie Chaouchi. Później raczej piłkarze obu zespołów nie zagrażali sobie. Dopiero w końcówce się ożywiło. Strzał głową Halliche minął słupek, a uderzenie Birsy przerzuca nad poprzeczką Chaouchi. W drugiej połowie przez kwadrans lekka przewaga graczy Algierii.

Na bramkę Handanovicia strzelał Yebda. W 61 minucie przed szansą był Kirm, jednak strzelił wprost w bramkarza. Potem strzał Novakovicia zatrzymuje jeden z obrońców Bougherra. Za zagranie ręką Ghezzal w 72 minucie opuścił boisko. Mimo to algierczycy nie poddawali się. Okazję miał Ziani, ale świetnie wygarnął mu piłkę bramkarz Słowenii. Sytuacja się zemściła. W 79 minucie zza pola karnego uderzył technicznie Koren. Fatalnie zachował się bramkarz algierski, po którego rękach tuż przy słupku piłka wpadła do bramki.

To pierwszy zwycięski mecz Słowenii na mundialu. Podczas swoich wcześniejszych występów na mistrzostwach świata drużynie szczęście raczej nie sprzyjało i wszystkie mecze przegrała.

Algieria - Słowenia 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Robert Koren (79)

Czerwona kartka: Abdelkader Ghezzal (72)

Algieria: Chaouchi - Bougherra, Belhadj, Yahia, Halliche, Lacen, Djebbour (58 Ghezzal), Matmour (81 Saifi), Ziani, Yebda, Kadir (82 Guedioura).

Słowenia: Handanović - Breko, Szuler, Cesar, Koren, Birsa (84 Pecznik), Novaković, Jokić, Dedić (53 Ljubijankić), Kirm, Radosavljević (87 Komac).