Złote chody

/PISZ/
Ilona Serafińska z LKS Mielec zajęła wczoraj dziewiąte miejsce w chodzie na dystansie 10.000 metrów. P. Szpak

Z dwoma złotymi medalami wrócili z rozegranych w Słupsku lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów reprezentanci klubów naszego regionu. Obydwa zdobyli przedstawiciele chodu sportowego reprezentujący barwy Sokoła Mielec.

W pierwszym dniu mistrzostw złoty medal w chodzie na 10.000 metrów zdobył Rafał Sikora, który uzyskał bardzo dobry czas 45.12,21, nokautując praktycznie rywali. W tej samej konkurencji na 10 miejscu uplasował się klubowy kolega Sikory, Grzegorz Bobula - 53.16,48. W finale A biegu na 100 metrów wystąpiła Anna Zwolak (Victoria Stalowa Wola), która zajęła siódme miejsce z czasem 12,26, a w rzucie oszczepem 10 był Sławomir Lubera (Stal Nowa Dęba) - 60,01.

Wczorajszy dzień dla naszej ekipy znów rozpoczął się bardzo obiecująco. Złoty medal w chodzie na dystansie 10.000 zdobyła zawodniczka mieleckiego Sokoła Agnieszka Sambor, która uzyskała czas 51.30,02. W tej samej konkurencji na 9 pozycji uplasowała się Ilona Serafińska z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Mielec - 56.22,08.

- Te dwa medale cieszą, ale wśród juniorów nie mieliśmy zbyt wielu atutów. Za to podczas zbliżającej się Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powinniśmy rządzić - powiedział nam trener koordynator LKS Mielec Stanisław Zioło.