Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śmieciowy bałagan na kilku osiedlach w Koszalinie. Problem wciąż powraca [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W niektórych miejscach sytuacja jest naprawdę trudna.
W niektórych miejscach sytuacja jest naprawdę trudna. archiwum Czytelnika
Przejażdżka na rowerze lub spacer po Koszalinie to nie zawsze przyjemność. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, który poinformował o bałaganie panującym w mieście.

- W wielu miejscach od dłuższego zalegają śmieci, w tym gabaryty - mówi nam pan Zbigniew.

- Nie wygląda na to, by były regularnie odbierane. Problem powraca jak bumerang, bo najwyraźniej zarządcy zabudowy wielorodzinnej nie zawsze pilnują, by osłony śmietnikowe były zamykane. Sytuacja przy ulicach Ratajczaka, Powstańców Wielkopolskich, Chrzanowskiego, czy Kotarbińskiego jest po prostu przykra. Wizytówką miasta tego nazwać nie można. Co z mandatami, np. za spożywanie w tych miejscach alkoholu i śmiecenie, gdzie popadnie? Gdzie są służby? - pyta mieszkaniec (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zobacz także Dziki rozgrzebują podrzucone śmieci w Koszalinie

Faktycznie, sygnały dotyczące tych ulic docierają do naszej redakcji najczęściej. Czy da się zrobić coś, by sytuacja w tych miejscach uległa poprawie? Bo przecież nie tylko o same śmieci chodzi, ale też o amatorów picia alkoholu pod chmurką, czy akty wandalizmu.

- Tylko od początku czerwca interweniowaliśmy 974 razy. 250 osób ukaraliśmy mandatami - przyznaje Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie.

Zdjęcia z fotopułapek Straży Miejskiej w Koszalinie

Koszalińskie fotopułapki w akcji. Tym razem uwieczniały brud...

- 135 osób doprowadziliśmy na izbę wytrzeźwień. Niestety, nie możemy być w wielu miejscach jednocześnie. Stąd prośba do mieszkańców, by dzwonili do nas, czy na policję od razu, gdy tylko zobaczą niewłaściwe zachowanie: picie alkoholu w miejscach publicznych, załatwianie tam potrzeb fizjologicznych, czy zaczepianie innych. Szybka interwencja może odstraszyć osoby od spędzania tam czasu w sposób niewłaściwy, czy nieobyczajny, i zakłócania porządku. Ponadto w mieście działa kilkanaście fotopułapek. Łatwo możemy takie osoby podrzucające śmieci zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności. Dane spływają do nas cały czas. Do tego wprowadziliśmy dodatkowe patrole rowerowe w godzinach popołudniowych, kierowane głównie tam, gdzie są akty wandalizmu, czy nieobyczajnego zachowania. Ale znów - prosimy mieszkańców o czujność i telefon do dyżurnego w przypadku, gdy coś się dzieje (94 346 09 67) - podsumował komendant.

Jeśli chodzi zaś o śmieci, to pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sukcesywnie je odbierają, ale w kilku przypadkach jest to mocno utrudnione. Dlaczego?

- Przykładowo gabaryty zalegające przy ul. Tatarkiewicza 2 zostały tak niefortunnie umiejscowione, że pracownicy PGK nie mają możliwości wjazdu i ich wywiezienia. W gestii spółdzielni mieszkaniowej leży teraz takie przygotowanie tych odpadów, by można przez przeszkód je stamtąd zabrać - powiedział Grzegorz Śliżewski, główny specjalista z Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Śmieci przy ul Władysława IV w Koszalinie. Okolice zbiornika wód opadowych, naprzeciwko działek ogrodowych, przed obwodnicą po prawej stronie

Wyrzucają śmieci gdzie popadnie. W Koszalinie nie nadążają z...

Śmieci to temat, który budzi wiele emocji.

Osiedle Rokosowo w Koszalinie w śmieciach. Internauta uważa,...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo