SMS Gdańsk za mocny w Koszalinie. Porażka Gwardii

Krzysztof Marczyk
W 11. kolejce rozgrywek, w meczu drużyn z dolnej części tabeli, Gwardia przegrała przed własną publicznością z SMS-em Gdańsk.

Po dobrym początku w wykonaniu gospodarzy - rozpoczął Patryk Kiciński i parokrotnie dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Dawid Gryzio - straty zaczęli odrabiać młodzi gdańszczanie. I to z nawiązką, bo ci wyszli na prowadzenie i objęli kontrolę na parkiecie. Zespół gości aż nazbyt łatwo dochodził do sytuacji bramkowych i z reguły je wykorzystywał. Głównie przez niekiedy bierną postawę koszalińskiej defensywy i kilka błędnych decyzji w ataku. Do tego doszła 50-procentowa skuteczność Gwardii w rzutach karnych - Kiciński raz rzucił, raz nie.

SMS rozpędził się zaś na tyle, że w 20. minucie prowadził już 10:6 i sytuacja dla koszalińskich szczypiornistów zaczęła robić się nieciekawa. Młoda ekipa z Gdańska bez kompleksów przełamywała gwardyjskie szeregi i nawet jeśli gubiła ustawienie na własnym kole, to nie na tyle często, by roztrwonić przewagę.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie podopiecznym trenera Piotra Stasiuka udało się dojść rywali na jedną bramkę. To jednak tylko otrzeźwiło drużynę SMS, która odzyskała większą przewagę po 40. minutach (19:15). I SMS nie oddał jej już do ostatniej syreny. Szybkość, wybieganie, skuteczność rzutowa i solidni bramkarze - przy takiej dyspozycji przyjezdnych gwardziści nie potrafili odwrócić losów rywalizacji, nawet jeśli popełnili stosunkowo niewiele błędów własnych i niepotrzebnych strat. To było jednak zdecydowanie za mało, by myśleć o korzystnym wyniku. Kolejne trafienia gdańszczan i upływający czas tylko podcinały skrzydła koszalińskiej ekipie.

Mimo że mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem, bo ekipa SMS miała problemy z dojazdem, to nie przeszkodziło to gościom zdominować gospodarzy. Dla Gwardii było to jednocześnie ostatnie ligowe spotkanie w tym roku kalendarzowym we własnej hali. Za tydzień koszaliński zespół zmierzy się na wyjeździe z Orlenem Wisłą II Płock.

Gwardia Koszalin - SMS ZPRP Gdańsk 21:29 (9:13)
Gwardia: Gryzio, Bugaj, Rycharski - Szymko, Steege, Mróz 1, Tołłoczko 4, Czerwiński 2, Hertig 3, Laskowski 1, Goerig 2, Kiciński 4, Jakutowicz 1, Dzierżawski, Prudzienica 1, Urbański 2.
SMS: Węgrzyn, Matlęga - Łazarczyk 4, Kowalik 2, Frańczak, Ścisłowicz 1, Wacek, Stępiń, Działakiewicz 3, Lazarowicz 3, Beczek, Pawelec 3, Dadej 3, Rybski 9, Skraburski 1.