Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sobota będzie dla Was (fotogaleria)

Joanna Boroń-Bednarz Marzena Sutryk
Już nie możemy się doczekać Waszej jutrzejszej wizyty w redakcji.
Już nie możemy się doczekać Waszej jutrzejszej wizyty w redakcji. Radosław Brzostek
Jesteśmy gotowi na Wasze przybycie! Jutro od godziny 10 zapraszamy do naszej redakcji. Przyjdźcie całymi rodzinami.
Teraz mozna spokojnie zabrac sie do lektury "Glosu".

Jak drukuje się "Głos"

Obiecujemy - nie będziecie się nudzić.
Od godziny 10 do 15 będzie można razem z przewodnikiem zwiedzać redakcję. Przewodnik nie tylko oprowadzi Was po pokojach, ale też opowie jak powstaje "Głos Koszaliński" oraz przedstawi tych, którzy go tworzą.

Można uzupełnić kolekcje
Jedną z przygotowanych przez nas atrakcji będzie specjalne wydanie Głosu, którego nie będzie można kupić w żadnym kiosku. Wydania specjalne z fotografiami zwiedzających będą powstawać na gorąco i trafiać w ręce naszych gości - to będzie - mamy nadzieję - miła pamiątka dnia otwartego.

Nie tylko w wydaniu specjalnym będziecie Państwo mogli zobaczyć swoje podobizny - jeszcze tego samego dnia obszerny fotoreportaż z Waszej wizyty ukaże się na naszej stronie internetowej www.gk24.pl

Przy okazji odwiedzin będziecie też mogli Państwo uzupełnić swoje kolekcje książkowe i płytowe. W promocyjnej cenie będzie można kupić m.in. "Sąsiadów", Multimedialną Historię Polski czy "Było sobie życie".

Pomożemy!
Gazeta jest po to, by pomagać Czytelnikom w rozwiązywaniu problemów. Dlatego też ci, którzy odwiedzą nas w sobotę będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i bezpłatnych badań.

Darmowe badania lekarskie (m.in. pomiar cukru, czy ciśnienia tętniczego) przeprowadzać będą specjaliści ze Szpitala Wojewódzkiego. Oni też przygotują pokaz ratownictwa medycznego.

Swój udział zapowiedzieli też strażacy i policjanci. To jedna z tych atrakcji, które spodobają się najmłodszym, ale nie tylko.

Policjanci przywiozą ze sobą urządzenie do znakowania przedmiotów m.in. rowerów. Oznakowane przedmioty trafią do bazy danych. To zabezpieczenie na wypadek ewentualnej kradzieży. Znakowanie pomaga też zidentyfikować skradziony przedmiot.

Bezpieczeństwo - rzecz ważna
Engrawerem, czyli urządzeniem do znakowania przedmiotów, można zabezpieczyć każdą wartościową rzecz. Mieszkańcy najczęściej zgłaszają się do policji z prośbą o oznaczenie rowerów. Znak jaki zostawia na takim sprzęcie engrawer jest widoczny gołym okiem. To "wyryty" symbol.

Co komu po znakowaniu engrawerem jakichkolwiek przedmiotów?
Dane dotyczące właściciela oraz danej rzeczy trafiają do ogólnopolskiej policyjnej bazy. W razie odnalezienia przez policję np. skradzionego oznakowanego roweru, łatwo namierzyć jego właściciela.

Co jest potrzebne - poza cenną dla nas rzeczą - aby zgłosić się na znakowanie?
Najważniejsze jest, aby osoba zainteresowana miała ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu np. roweru. Bez tego nie da się załatwić sprawy. Na podstawie tych dokumentów policjanci wprowadzają dane do rejestru.

Mieszkańcy mogą też zgłaszać się w tej sprawie w komendzie policji. Funkcjonariusze czekają na nich codziennie, także w komisariatach. Należy jednak wcześniej zatelefonować i się umówić.

Podczas Dnia Otwartego Głosu policjanci będą znakować przedmioty w godzinach od 12 do 14.

To nie wszystko - w zanadrzu mamy jeszcze wiele niespodzianek! Zapraszamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!