Sokołów Znicz - Kotwica 72:94

Juliena Millsa zabraknie w najbliższych meczach Kotwicy.
Juliena Millsa zabraknie w najbliższych meczach Kotwicy. Jacek Wójcik
Mimo osłabienia kontuzjami Juliena Millsa i Seftona Barretta zespół Kotwicy Kołobrzeg pokonał dziś na wyjeździe Sokołów Znicz Jarosław 94:72 w meczu 14. kolejki.

Tylko pierwsza i trzecia kwarta tego meczu były wyrównane. W drugiej i czwartej na parkiecie bezapelacyjnie rządzili goście znad morza. Drugą kwartę Kotwica wygrała 25:15, a ostatnią 27:17. Czwarta kwarta miała dość niecodzienny przebieg, bo przez 8 minut do kosza trafiał tylko jeden zespół - Kotwica. Goście zdobyli 23 punkty z rzędu (!) i prowadzili już 90:55. Dopiero w końcowych 120 sekundach odpuścili i pozwolili gospodarzom - grającym pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Dariusza Szczubiała - na zmniejszenie rozmiarów porażki.
W kołobrzeskim zespole na słowa uznania zasługuje Brandon Crone, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Zdobył 27 punktów, trafiając 9 z 14 oddanych rzutów z gry (w tym 4 na 8 za 3 punkty) i 5 z 6 osobistych. Bardzo dobre zawody rozegrał Paweł Kikowski (17 pkt, po 5 zbiórek i asyst). Pod tablicami nie do zatrzymania był Drew Naymick (17 pkt, 6 zbiórek), a całością świetnie dyrygował Kevin Hamilton (8 pkt, 11 asyst, 5 zbiórek i 7 przechwytów). We wtorek Kotwica zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa.