Sparingi: zwycięstwo Gwardii, porażka Kotwicy

arch
Na kilku boiskach regionu rozgrywano mecze sparingowe.

Przebywająca na obozie w Szamotułach, trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się z ligowym rywalem, Polonią Środa Wlkp. Zwyciężyli zawodnicy z Wielkopolski 1:0 (1:0).

Inny trzecioligowiec, Gwardia Koszalin, wybrał się do Lęborka. Do przerwy prowadzili gospodarze 1:0. Gwardia na wyrównanie czekała do ok. 70. minuty, gdy bramkarza Pogoni pokonał Piotr Bednarski (w trakcie załatwiania z MKP Szczecinek). Gwardziści poszli za ciosem i po strzałach Kacpra Kowalewskiego i Dominika Drzewieckiego zwyciężyli 3:1.

Czwartoligowy Sokół Karlino podejmował beniaminka klasy okręgowej, Wybrzeże Biesiekierz. W pierwszym meczu po powrocie na ławkę trenera Zbigniewa Litewki, karlinianie wygrali 2:0 (0:0). Obydwa gole strzelił Adrian Rutkowski.

Grająca w klasie okręgowej Astra Ustronie Morskie pokonała na wyjeździe A-klasową Victorię Sianów 5:0 (1:0). Bramki strzelili: Wojciech Terlecki, Adam Matusiak, Jerzy Kołakowski (ostatnio Hutnik Nowa Huta) i testowany zawodnik z Ukrainy, Maksym Luneko (2).

W czwartek o godz. 18.00 czwartoligowy Gryf Polanów podejmie juniorów Gwardii Koszalin. Z kolei o 19.00 Sława Sławno zagra w Ustce z tamtejszym Jantarem.