Sparingowe granie trzecioligowców z regionu. Wygrana Kotwicy Kołobrzeg, porażki Bałtyku i Gwardii Koszalin

jak
Piłkarze Gwardii Koszalin (ciemniejsze stroje) zagrali kontrolnie z drugoligowym Gryfem Wejherowo Dawid Jaśkiewicz
Mecze kontrolne ma za sobą cała trójka trzecioligowców z regionu.

Kotwica Kołobrzeg u siebie pokonała Gryfa Słupsk (IV liga pomorska) 3:1 (1:1). Goście już w 1. min objęli prowadzenie po rzucie karnym Damiana Mikołajczyka. Wyrównał Adam Pazio, lobując golkipera gości. Na kolejne gole czekano do końcówki meczu. Prowadzenie Kotwicy zapewnił jeden z trzech testowanych graczy, a w 86. min wynik ustalił Maciej Wichtowski po rzucie wolnym w 89. min.

Drugiej porażki w drugim sparingu doznał Bałtyk Koszalin. W Stargardzie uległ po niezłej grze drugoligowym Błękitnym 2:3 (1:2). Bałtyk objął prowadzenie za sprawą Jakuba Forczmańskiego, ale w ostatnich 10. min przed przerwą Błękitni zdobyli dwa gole. Po zmianie stron wyrównał Marcel Ziemann (jesienią wypożyczony do Sokoła Karlino), ale grający młodym składem gospodarze strzelili zwycięskiego gola w 73. min.

Od przegranej 2:4 (1:1) z Gryfem Wejherowo (II liga) w Gdańsku, rozpoczęli występy w 2020 r. piłkarze Gwardii Koszalin. Pomimo niekorzystnego wyniku i braku kilku zawodników, zaprezentowali się dość obiecująco. Do przerwy remisowali po efektownym trafieniu z przewrotki Krystiana Krauze. Po przerwie na prowadzenie wyprowadził Gwardię Damian Miętek. Później Gryf zdobył 3 gole, w tym 2 z rzutów karnych.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 3:0

Sparing: Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 3:0 [ZDJĘCIA]