Spójnia poza zasięgiem Gwardii. Została tylko liga

kmb
Piłka ręczna/Puchar Polski

W meczu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski Gwardia Koszalin przegrała przed własną publicznością ze Spójnią Gdynia. W starciu outsiderów swoich grup rozgrywkowych, odpowiednio I ligi oraz ekstraklasy, górą okazali się wyżej notowani rywale.

Od pierwszych minut oba zespoły rozpoczęły starcie na wysokich obrotach, a sygnał dla Gwardii, by grać z mocniejszym przeciwnikiem bez kompleksów, dał Krzysztof Szymko. I choć niedługo potem goście obudzili się i zaczęli odrabiać straty, to nie na tyle, by przegonić gospodarzy (4:2 w 7. minucie). W końcu jednak Spójnia doprowadziła do wyrównania i po pierwszym zaskoczeniu spowodowanym waleczną postawą Gwardii, zaczęła pokazywać pazur.

Kontrola na parkiecie drużyny z Gdyni zaczęła być coraz bardziej widoczna. Z upływającymi minutami ich przewaga punktowa zaczęła rosnąć. Na szybkie, skuteczne kontry i precyzyjne rzuty z drugiej linii nawet dobrze dysponowany Henryk Rycharski nie miał recepty. Brakowało szczelnie stawianych zasiek przez jego kolegów z drużyny. Gwardia zaś, widząc, jak znakomitymi warunkami fizycznymi dysponują przeciwnicy, próbowała bardziej kombinacyjnej gry, posyłając piłkę dołem, bliżej parkietu. Najczęściej jednak nie zdawało to egzaminu.

Po zmianie stron znów jako pierwsi rzucili gwardziści, którzy nie zamierzali tanio sprzedać skóry. W pogoni za ekipą z Gdyni koszalińscy szczypiorniści zapominali jednak o obronie. Co więc udawało się zyskać, za chwilę było tracone. Do syreny końcowej sytuacja faworyzowanych gdynian była niezagrożona i to oni wystąpią w kolejnej fazie PP.

Gwardia Koszalin - Spójnia Gdynia 27:36 (14:19)
Gwardia: Bugaj, Gryzio, Rycharski - Kiciński 6, Dzierżawski 6, Jakutowicz 7, Tałaj, Mróz 1, M. Kamiński, Urbański, Hertig 2, Tołłoczko 2, Laskowski 2, Szymko 1.
Spójnia: Michalczuk, Głębocki - Lisiewicz 7, Ćwikliński, Kamyszek 6, Pedryc 3, Czaja 2, Jamioł 4, Brukwicki 6, Rychlewski 2, Dworaczek, Marszałek 6.