sportowy24
  Spójnia Stargard kontra AZS Koszalin. Zagrać na pełnym gazie...

  Spójnia Stargard kontra AZS Koszalin. Zagrać na pełnym gazie

  Krzysztof Marczyk

  Głos Koszaliński

  Spójnia Stargard kontra AZS Koszalin. Zagrać na pełnym gazie

  ©Jacek Wójcik

  W sobotę o godz. 15.00 AZS Koszalin zmierzy się na wyjeździe ze Spójnią Stargard w ramach 19. kolejki rundy zasadniczej.
  Spójnia Stargard kontra AZS Koszalin. Zagrać na pełnym gazie

  ©Jacek Wójcik

  Beniaminek, plasujący się aktualnie na przedostatnim miejscu w tabeli, jesienią wygrał z Akademikami na ich terenie 74:68 i teraz liczy na powtórkę. Podopieczni trenera Kamila Piechuckiego mają taki sam bilans jak Akademicy, po cztery zwycięstwa i 14 porażek i wiedząc, że drużyna jest w zasięgu, zamierzają poprawić ten dorobek i piąć się w górę tabeli.

  Podrażnieni niedawną przegraną z GTK Akademicy nie zamierzają składać broni. Drużyna Marka Łukomskiego, po trzech z rzędu przegranych, liczy na przełamanie oraz uniknięcie błędów z niedzielnego starcia z GTK.

  - Zbyt indywidualna gra, kilka błędów przy stawianiu osłon, czy brak zdecydowanej reakcji pod koszem, przy kończeniu akcji - tak grać nie można i to się zemściło - mówił po meczu.  - W Stargardzie czeka nas kolejce starcie o życie. Trzeba to wygrać - dodał.

  Ze spraw kadrowych, wszyscy mają być do dyspozycji trenera.

  - Na treningach wyglądamy bardzo dobrze, chłopaki ciężko pracują - mówił Łukomski.  - Odnoszę jednak wrażenie, że problem naszych rezultatów, które w wielu przypadkach kończyły się po prostu stykowo, minimalną różnicą punktów lub po dogrywkach, leży w psychice. Gdy gramy z dołem tabeli, źle się czujemy w roli potencjalnych faworytów, przytrafiają się głupie błędy, czy wkrada się dekoncentracja w prostych zdawałoby się sytuacjach. Popełniamy proste błędy w ustawieniu, nie zawsze gramy zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Tej presji nie możemy sobie niepotrzebnie nakładać, bo w tej lidze nie ma i nie będzie dla nas łatwych spotkań. W każdym tę wygraną trzeba będzie wyszarpać. np. teraz, ze Spójnią, czeka nas gra na ich terenie, z ogromną wrzawą na trybunach, która na pewno nie będzie nam pomagała. I nieważne, czy gramy z beniaminkiem, czy nie, Spójnia tanio skóry nie sprzeda. Musimy być cały czas skoncentrowani, bo wygrana nam ucieknie. Tę energię z trybun trzeba będzie przełożyć na sportową złość. Zagrać na pełnym gazie, bez kalkulacji - podsumował trener.

  Zobacz także AZS Koszalin - GTK Gliwice 82:85


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.