Spójnia Świdwin - Jedność Mauxion Tuczno (0:6)

Mateusz Kamiński
Wreszcie po prawie pięciu miesiącach przerwy powracaja rozgrywki lig okręgowych w województwie Zachodniopomorskim.

Zespół gospodarzy sumiennie przygotował się do rundy rewanżowej. Sparingi z Radowem Małym, zakończone porażką 5-3 oraz w ostatni weekend mecz z Pomorzaninem Sławoborze, który zakończył się remisem 4-4. Także nastąpiła zmiana zarządu. Funkcję prezesa od stycznia tego roku objął Pan Leszek Nienartowicz.

W pochmurne sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie czternastej kolejki spotkań ligi okręgowej gr. Koszalin-południe. W Świdwinie spotkały się drużyny Spójni Świdwin i Jedność Mauxion Tuczno.

Mimo przewagi podczas pierwszej połowy spotkania drużyny gospodarzy, pierwszą bramkę w tym meczu strzelił w 38 minucie Szapowicz dla Jedności. Na kolejne gole kibice musieli poczekać do 50 minuty, gdy z 20 metrów uderzył Nowocień. Pięć minut później goście prowadzili już 3-0, kiedy asystą popisał się bramkarz, a bramkę strzelił Nowocień. Kolejną składną akcję piłkarze z Tuczna przeprowadzili w 58 minucie, w wyniku której bramkę strzelił Szapowicz. W odpowiedzi z daleka próbował Radosław Łabędź, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Mimo bezpiecznego prowadzenia, zespół gości nie odpuszczał. Efektem tego była bramka Nowocień, który uderzył futbolówkę zewnętrzną częścią stopy i umieścił tuż przy słupku bramki rywali. Na koniec w 70 minucie ostatnią bramkę przypieczętowującą okazałe zwycięstwo Jedności Tuczno strzelił Nowocień.

Spójnia z 14 punktami na koncie, po czternastu kolejkach zajmuje 12 miejsce, natomast Jedność pozycję 4 z dorobkiem 24 "oczek". Za tydzień Spójnia Świdwin na wyjeździe zmierzy się z Calisia Kalisz Pomorski, natomiast Jedność Mauxion Tuczno podejmie zespół Zawisza Grzmiąca.