Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sporo, bo 97 propozycji, wpłynęło do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. To aż o 24 więcej niż rok temu

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Etap składania propozycji do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 właśnie się zakończył
Etap składania propozycji do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 właśnie się zakończył Radek Koleśnik
Etap składania propozycji do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 właśnie się zakończył. Przed nami jeszcze szczegółowa weryfikacja tych propozycji, a później już głosowanie i wybór najpopularniejszych, które zostaną zrealizowane.

Ocena tych złożonych projektów potrwa aż do 15 czerwca. W tym dość odległym terminie zwarta jest już procedura odwoławcza. Innymi słowy: Po 15 czerwca będziemy już znali wszystkie projekty, które znajdą się na liście projektów do przegłosowania. A głosowanie zostało zaplanowane na dwa terminy. Pierwszy to termin od 1 czerwca do 17 września. Wtedy będziemy wybierali projekty osiedlowe. Natomiast projekty ogólnomiejskie będziemy wybierać od 21 września do 12 października. Ogłoszenie wyników głosowania zostało zaplanowane na dni od 13 października do 18 października.

Wyjaśnijmy, w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim zgłaszamy, a później wybieramy projekty ogólnomiejskie i osiedlowe. W tym roku aż 36 projektów to pomysły ogólnomiejskie, na które prezydent Koszalina zarezerwował w budżecie miejskim 1,3 miliona złotych, natomiast aż 61 projektów to projekty osiedlowe. Na każde z 17 osiedli przypada po 120 tysięcy złotych.

Po jednym projekcie zgłosili mieszkańcy osiedli Śniadeckich i Kotarbińskiego. Po dwa projekty zgłosili mieszkańcy osiedli Na Skarpie, Nowobramskie, Unii Europejskiej oraz Tysiąclecia, a po trzy wpłynęły z osiedli Lubiatowo, Wańkowicza, Morskie. Cztery projekty chcą zrealizować mieszkańcy osiedli Lechitów, Śródmieście, Wspólny Dom, pięć projektów mieszkańcy osiedli Raduszka, Rokosowo, sześć projektów mieszkańcy osiedli Bukowe, Jedliny, a aż osiem projektów zgłosili mieszkańcy osiedla Jamno-Łabusz.

Zauważmy, że w zeszłym roku do KBO wpłynęły 73 propozycje, w tym jest więc ich aż o 24 więcej.

W ratuszu, choć projekty jeszcze są oceniane, zdradzili nam już kilka propozycji. Mieszkańcy chcą m. in. wspierać zachowania proekologiczne przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej. Ideą tego projektu jest zachęcanie mieszkańców do nieśmiecenia i usuwania odpadów z części wspólnych miasta. Jest też propozycja budowy w mieście zegara słonecznego oraz kolejnego, specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych, czyli popularnego skateparku.

Jest projekt zakładający zagospodarowanie terenów zielonych Parku Europejskiego na osiedlu Unii Europejskiej, projekt ustawienia kuranta przy Filharmonii, składającego się z kilkunastu dzwonów, które wygrywałyby różne melodie, projekt budowy krytego lodowiska ogólnodostępnego, a także projekt budowy tężni solankowych u podnóża Góry Chełmskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera