Sport > Adam Małysz na podium

Redakcja
Adam Małysz zajął trzecie miejsce w konkursie o Puchar Świata w skokach narciarskich, który odbył się w szwajcarskim Engelbergu.

Niesamowity 16-latek z Austrii, Gregor Schlierenzauer wygrał czwarty w obecnym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na obiekcie (HS-137) w szwajcarskim Engelbergu. Schlierenzauer odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, uzyskując 131 i 140,5 m (nota 269,2 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się prowadzący po pierwszej serii Norweg Anders Jacobsen (137 i 129 m; 263,2 pkt.).

Adam Małysz w pierwszej serii uzyskał 128 m. W drugiej poszybował o 6 metrów dalej, co pozwoliło mu przesunąć się w klasyfikacji aż o sześć miejsc i po raz 63. w karierze stanąć na podium Pucharu Świata.
O sporym pechu może mówić drugi z reprezentantów Polski - Marcin Bachleda, który za skok na odległość 121,5 m otrzymał notę 107,2 pkt. i został sklasyfikowany na 31. pozycji.

W finałowej serii zabrakło także m.in. Norwegów - Sigurda Pettersena i mistrza olimpijskiego z Turynu, Larsa Bystoela.

W klasyfikacji generalnej PŚ w dalszym ciągu prowadzi Simon Amman. Adam Małysz awansował na szóste miejsce.