Sport > Drugie zwycięstwo AZS Koszalin

Redakcja
AZS Koszalin pokonał u siebie Polpak Świecie 68:61 w rozgrywkach ekstraklasy koszykarskiej.

Obroną i kontrami w czwartej kwarcie AZS wywalczył drugie zwycięstwo w lidze. Koszalinianie wygrali z Polpakiem 68:61.

Swój najlepszy mecz w lidze rozegrał Josh Gomes, który w niedzielę obchodzi 22 urodziny. Sprawił sobie i kolegom świetny prezent - jego punkty z kontrataków pozwoliły gospodarzom odskoczyć w czwartej kwarcie.

Trener Polpaku Aleksander Krutikow miał ograniczone pole manewru - z powodu urazu nie mógł skorzystać z Davida Mossa. To sprawiło, że ciężar zdobywania punktów spadł na barki Kevina Hamiltona, który w końcówce opadł już z sił. Bardzo nerwowo grał też Paweł Kowalczuk, który po raz pierwszy zagrał przeciw AZS, którego jest wychowankiem. To wszystko sprawiło, że goście mieli ograniczone pole manewru, gdy zespół Arkadiusza Konieckiegoo przycisnął w końcówce i zaczął budować sobie przewagę.