Sporty walki: Juniorki walczyły na medal

Agata Kawecka (z lewej) zdobyła swój trzeci tytuł mistrzowski. Dla Katarzyny Szarańskiej to pierwszy sukces na MP Archiwum
Agata Kawecka i Katarzyna Szarańska z medalami mistrzostw Polski.

Z dwoma medalami wróciły pięściarki z regionu koszalińskiego z 14. Mistrzostw Polski Juniorek, które odbyły się w Grudziądzu. Wśród ponad setki zawodniczek były trzy wychowanki trzech naszych klubów.

Najlepiej spisała się Agata Kawecka z Fight Clubu Koszalin, która sięgnęła po złoto w kategorii do 51 kg. Pięściarka z Parnowa, która ma na koncie sukcesy na ringach europejskich i światowych. W drodze do złota pokonała przed czasem (w 2. rundzie) Wiktorię Błaszczak (Olimp Szczecin), a w półfinale walkowera podopiecznej Józefa Warchoła oddała Karolina Radosz (Sparta Złotów). W finale Kawecka potwierdziła swoją klasę i wygrała jednogłośnie (5:0) z Sarą Domagałą (KB Skalnik Wiśniówka). - Agata jest dwukrotną mistrzynią Polski juniorek młodszych, a także brązową medalistką mistrzostw świata i aktualną wicemistrzynią Europy. Od dwóch lat jest w ścisłej kadrze Polski - przypomina wcześniejsze sukcesy podopiecznej J. Warchoł. On sam podczas finałów MP otrzymał z rąk prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego Złotą Odznakę PZB za osiągnięcia sportowe i popularyzację dyscypliny. Dodajmy, że tydzień wcześniej w podobny sposób został wyróżniony z okazji 25-lecia Polskiego Związku Kick-boxingu.

Drugi medal, brązowy, zdobyła w Grudziądzu Katarzyna Szarańska z Wiktorii Sianów (69 kg). Podopieczna Tomasza Waleńskiego pokonała w ćwierćfinale przed czasem (3. runda) Agnieszkę Gos (Sparta Złotów). W półfinale uległa utytułowanej Larysie Sabiniarz z Boxing Team Chojnice. - Mimo tego jestem zadowolony. Gdyby moja zawodniczka miała inne losowanie byłby finał - uważa Waleński.

Bez medalu wróciła tylko Emilia Romańska (Róża Karlino). W ćwierćfinale do 81 kg medalistka OOM z 2014 r. uległa Dominice Słomce (Kalina Lublin) 0:5 i została sklasyfikowana na 5. miejscu. W klasyfikacji okręgowych związków zdecydowanie zwyciężył zachodniopomorski (116 pkt) przed Podlaskim (100 pkt) oraz Wielkopolskim (96 pkt).

- Większość liderek obroniła swoje pozycje. Teraz czeka na nas kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata - powiedział trener młodzieżowej kadry Polski kobiet Tomasz Potapczyk.