Srebro i brąz koszalińskich juniorów w mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

jak
Dwa medale wywalczyli koszalińscy zawodnicy podczas mistrzostw Polski juniorów. Zawody odbyły się w Trzebnicy (woj. dolnośląskie) z udziałem 227 zawodników.

Świetny debiut w najważniejszej imprezie sezonu dla juniorek zanotowała Anika Łozińska z KJ Samuraj Koszalin. Podopieczna trenera Andrzeja Adamskiego wywalczyła brązowy krążek w kategorii wagowej do 63 kg. Ubiegłoroczna mistrzyni Polski juniorek młodszych swoje zwycięskie walki w Trzebnicy rozstrzygnęła przed czasem, a jedynej porażki doznała w pojedynku półfinałowym z wicemistrzynią świata Natalią Kropską (Czarni Bytom), która sięgnęła po tytuł mistrzowski. W gronie pokonanych przez Łozińską były Aleksandra Konopka (AZS AWF Katowice) i Martyna Mikołajczyk (Czechowice Dziedzice). Warto dodać, że wywalczony w MP juniorek medal, jest już szóstym zawodniczki Samuraja na imprezach tej rangi.

Świetny występ zanotował Filip Bieliński z KJ Gwardia Koszalin. Podopieczny trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza został wicemistrzem kraju w wadze do 60 kg. W drodze do finału Bieliński pokonał przed czasem Mikołaja Cewińskiego z Legii Warszawa, mistrza Polski Dawida Hypta z Juvenii Wrocław i Adama Olay-Fernandeza z Centrum Walk Warszawa.
W finale rywalem Gwardzisty był Paweł Tylek z AZS Opole. - Po bardzo dobrej walce, Filip przegrał w dogrywce po kontrowersyjnej decyzji sędziów - powiedział trener Wojniusz. - Bielik jest super bohaterem dla innych zawodników naszego klubu. To jego piąty medal mistrzostw Polski - dodał.

W zawodach startowali inni przedstawiciele Gwardii. Dwukrotna medalistka MP, Weronika Jaworska, zajęła 5. miejsce w wadze powyżej 78 kg. Siódmy był Daniel Jędrzejewski (+100 kg), który pierwszą walkę wygrał przed czasem, a w dwóch kolejnych zanotował niepowodzenia. - Medal był w jego zasięgu - ocenił trener Standowicz. - Pecha miał Wojciech Wojciechowski (66 kg), któremu sędzia przerwał dwukrotnie duszenie i dźwignię, pozbawiając go szansy na wygraną. Ostatecznie zakończył udział na eliminacjach.