Srebro Mateusza Polskiego i brąz Radomira Obruśniaka w Opolu

Radomir Obruśniak (w okularach) i Mateusz Polski (z prawej) zdobyli kolejne medale MP archiwum/KB Karlino
Srebro i brąz to dorobek pięściarzy Klubu Bokserskiego Karlino w 90. Mistrzostwach Polski seniorów. Najważniejsze w kraju zawody odbyły się w Opolu, a karlinianie stanęli na podium w wadze do 63 kg.

Do finału dotarł Mateusz Polski. Najbardziej aktualnie utytułowany krajowy pięściarz (ma na koncie brązowe medale mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich) pokonał w ćwierćfinale 5:0 Bartłomieja Przybyłę (Jawor Team Jaworzno), a w półfinale - również 5:0 - Dominika Palaka (Sako Gdańsk).

Z kolei Radomir Obruśniak, ubiegłoroczny mistrz kraju w wadze do 60 kg, o wejście do półfinału pewnie wygrał z Arkadiuszem Zakharyanem ze Skorpiona Szczecin (5:0). W pojedynku o finał zmierzył się z Damianem Durkaczem (Concordia Knurów), który rok temu triumfował w Karlinie w wadze do 64 kg, a w tym roku zdążył już sięgnąć po tytuł młodzieżowego mistrza Polski.

Do finału wszedł Durkacz, pokonując jednogłośnie pięściarza z Karlina. Podopieczny trenera Karena Aslaniana tym razem musiał zadowolić się brązowym medalem. W finale kategorii do 63 kg Polski, który przed rokiem nie startował w MP z powodu kontuzji, podobnie jak młodszy kolega z klubu, uległ Durkaczowi 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30). To jego szósty medal MP seniorów, a trzeci srebrny. Po mistrzowski tytuł sięgał w 2013 i 2017 r., srebro zdobywał w latach 2014-15, a brąz w 2012 r.

- Kluczem do zwycięstwa okazał się mój lewy prosty oraz uniki, rotacje. Ciężko mnie ustrzelić - powiedział Durkacz.

Warto przypomnieć, że pokonał on Polskiego także w Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie.

Dodajmy, że finałowe starcie do 63 kg uznano za najlepszą walkę tegorocznych finałów. Z kolei najlepszym zawodnikiem 90. MP został złoty medalista wagi średniej (75 kg), Ryszard Lewicki (Skorpion).