MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy w Koszalinie już 26 lutego WIDEO

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
O tegorocznych targach opowiedzieli organizatorzy oraz firmy, które w tym roku zostały partnerami wydarzenia
O tegorocznych targach opowiedzieli organizatorzy oraz firmy, które w tym roku zostały partnerami wydarzenia Radek Koleśnik
W przyszłym tygodniu odbędą się już po raz 18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy GlobalLogic Job Fair. W tym roku organizatorzy postanowili połączyć potrzeby szukających pracy, ale też osób wybierających właśnie kierunek przyszłych studiów.

Targi odbędą się w środę 26 lutego, tradycyjnie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich w Koszalinie.

- Kiedy wypuszczamy naszych studentów na rynek pracy, też chcemy im pomóc, właśnie w tym celu tworzymy targi pracy we współpracy z przedsiębiorcami - komentuje prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. - Z jednej strony chcemy w ten sposób pokazać studentom, co ciekawego dzieje się na rynku pracy, ale też pracodawcom pokazać, przedstawić naszych dobrze wykształconych absolwentów. Chcemy w ten sposób połączyć potrzeby pracodawcy i pracobiorcy. Na targi oczywiście zapraszamy nie tylko naszych absolwentów, studentów, ale też uczniów innych placówek, ludzi poszukujących pracy lub planujących ją zmienić czy rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą.

W minionych edycjach targów wzięło udział ponad 1,2 tys. wystawców i 40 tys. zwiedzających.

W czasie tegorocznej edycji można liczyć na ponad 300 ofert pracy nie tylko w sektorze publicznym, ale też w służbach mundurowych m.in. policji czy wojsku. Wśród firm swoją ofertę zaprezentują też partnerzy wydarzenia: miasto Koszalin, firma Homanit z Karlina czy Kronospan ze Szczecinka. Nie zabraknie też GlobalLogic, który po raz kolejny został sponsorem tytularnym targów.

- Współpraca z Politechniką Koszalińską i z miastem Koszalin przynosi owoce. Cały czas prowadzimy rekrutację i będziemy przedstawiać naszą ofertę, ale też postanowiliśmy zostać po raz kolejny tytularnym sponsorem targów, bo uważamy, że Koszalin to miejsce z dużym potencjałem - podkreślał Ali Al-Saiedi z GlobalLogic.

Wystawcy będą też poszukiwać pracowników do pracy za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych. Udział w 18. Środkowopomorskich Targach Edukacji i Pracy GlobalLogic jest bezpłatny. Targi rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 15.

W tym roku równolegle do targów będzie trwał Dzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej m.in. w kampusie przy ul. Śniadeckich. Wstęp na to wydarzenie również jest bezpłatny. W programie m.in. pokazy eksperymentów w laboratoriach.

Trwają Środkowopomorskie Targi Pracy [ZDJĘCIA]

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera