Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Środkowopomorskie Targi Pracy. Z myślą o przyszłości i karierze [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie odbyła się 19. edycja Środkowopomorskich Targów Pracy GlobalLogic Job Fair. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niemal 60 stanowisk (wystawcy przybyli praktycznie z całego kraju, nie tylko z naszego regionu) odwiedzali studenci, osoby chcące się przebranżowić, a także ludzie nauki i biznesu. Nie brakowało też przedstawicieli koszalińskiego ratusza, m.in. prezydenta Piotra Jedlińskiego, czy sekretarza Tomasza Czuczaka.

Przedsiębiorcy nie tylko spotykali się z potencjalnymi pracownikami, absolwentami i studentami, ale również prezentowali ofertę pracy dla Ukrainek i Ukraińców przebywających w naszym regionie. W tym celu organizatorzy - Politechnika Koszalińska - zapewniali wsparcie tłumaczeniowe. Na targach obecny był także pełnomocnik pani rektor ds. wsparcia osób z Ukrainy, dr Roman Ardan (pochodzący z Ukrainy wykładowca z Katedry Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych). Uchodźcy z Ukrainy pytali nie tylko o możliwość pracy w różnych branżach (m.in. turystycznej, czy ogrodniczej), ale też o to, czy jest szansa na zakwaterowanie.

M.in. przedstawiciele firm GlobalLogic, GEA, i4B, Espersen, czy Homanit mówili, co mają do zaoferowania oraz przyznawali, że po pandemicznej przerwie wreszcie dobrze było się spotkać w tradycyjnej, targowej - bezpośredniej - formule. Na jednym ze stoisk można było uzyskać informacje zarówno o ofercie Politechniki skierowanej dla uchodźców-studentów, jak i o ofercie pracodawców, o możliwościach zatrudnienia. Można też było zapoznać się z ofertą specjalistycznych szkoleń, np. na operatora koparko-ładowarki. Oferta targowa była bardzo szeroka, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zainspirować się jakąś dziedziną, czy nawet obrać nową ścieżkę kariery.

- Obecność na targach to jeden z elementów naszej współpracy z Politechniką - powiedział Piotr Bartkiewicz, dyrektor oddziału GlobalLogic Koszalin. - Około 95 procent naszych pracowników w Koszalinie to absolwenci tej uczelni, głównie z wydziałów elektroniki, czy informatyki, ale nie tylko. Ale staramy się także wyjść do ludzi, którzy chcieliby zdecydować się na przekwalifikowanie, na zmianę swojej ścieżki zawodowej. Oczywiście to wszystko trwa, nie jest tak, że z dnia na dzień uzyskamy np. niezbędne umiejętności informatyczne. Ale nasze programy są ukierunkowane także na przebranżowienie się - dodał. Więcej firm obecnych na targach oferowało podobne możliwości.

Wśród wydarzeń towarzyszących przeprowadzono m.in. konkurs, czy debatę na temat polskiego rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany. Chętni brali udział w dwóch prelekcjach. O "transformacji cyfrowej, szansach i wyzwaniach dla rozwoju regionu" mówił przedstawiciel firmy GlobalLogic, a o "fabryce przyszłości" opowiadał pracownik GEA. Odwiedzający chętnie korzystali z symulatora samochodu wyścigowego, czy z usług doradcy zawodowego.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera