Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stadionowy plac budowy. Te obiekty mają powstać w najbliższym czasie

Krzysztof Kowalski
W ostatnich latach piłkarska infrastruktura w Polsce rozwijała się w naprawdę dużym tempie. A to jeszcze nie koniec. W kilku miastach trwają prace budowlane bądź też inwestycje są w fazie projektowania. Zobacz piłkarskie areny, które powstaną w najbliższym czasie w Polsce.
W ostatnich latach piłkarska infrastruktura w Polsce rozwijała się w naprawdę dużym tempie. A to jeszcze nie koniec. W kilku miastach trwają prace budowlane bądź też inwestycje są w fazie projektowania. Zobacz piłkarskie areny, które powstaną w najbliższym czasie w Polsce.
W ostatnich latach piłkarska infrastruktura w Polsce rozwijała się w naprawdę dużym tempie. A to jeszcze nie koniec. W kilku miastach trwają prace budowlane bądź też inwestycje są w fazie projektowania. Zobacz piłkarskie areny, które powstaną w najbliższym czasie w Polsce.

Sosnowiec
W Sosnowcu planują wybudować nie tylko stadion piłkarski, ale także halę sportową i lodowisko. Kompleks o nazwie Zagłębiowski Park Sportowy ma powstać na Górce Środulskiej. Autorem zwycięskiego projektu jest warszawska firma JSK Architekci Sp. z o.o., która zaprojektowała m.in. Stadion Narodowy i stadion Legii w Warszawie. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec 2017 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekty będą gotowe w 2019 roku.

JSK Architekci

Olsztyn
Nowy obiekt ma powstać także w Olsztynie. Projekt stadionu wykonała firma PIG Architekci. Ta sama pracownia zaprojektowała Arenę Zabrze, na którym swoje spotkania rozgrywa miejscowy Górnik. Fasada nowego stadionu w Olsztynie ma przypominać mur pruski, a na konstrukcję stalową ilustrującą ten motyw, ma być nałożona siatka ażurowa z podświetleniem.

fot UM Olsztyn

Szczecin
Kibice w Szczecinie na nowy obiekt czekają od wielu lat. I wszystko wygląda na to, że w końcu się doczekają. Nowy obiekt ma być gotowy najpóźniej w 2020 roku. Piłkarska arena pomieści 20 tysięcy kibiców i będzie posiadała cztery trybuny. Budowa stadionu ma kosztować około 180 milionów złotych brutto.

materiały prasowe

Bytom
Nowym obiektem będzie mógł się poszczycić także Bytom. Władze miasta postanowiły powołać spółkę Bytomski Sport, której budżet zostanie zasilony kwotą 115 mln zł. Nowy stadion ma posiadać miejsca dla 9 tysięcy kibiców. Oprócz piłkarskiej areny powstanie także hala sportowa i centrum treningowe złożone z trzech pełnowymiarowych boisk.

Radomiak

Radom to kolejne miasto, które będzie posiadało nowoczesny piłkarski obiekt. Będzie on częścią Radomskiego Centrum Sportu. Stadion ma pomieścić 15 tysięcy widzów, a prace budowlane zakończą się jesienią 2018 roku. W jego pobliżu stanie też wielofunkcyjna hala sportowa, na której występować będą zespoły ROSY (koszykówka) i Cerrad Czarnych (siatkówka).

Widzew Łódź

Wielkimi krokami zbliża się termin oddania stadionu Widzewa. Nowy obiekt ma mieć 18018 miejsc siedzących. Będzie na nim można rozgrywać mecze piłki nożnej, rugby i organizować koncerty. W tzw. trybunie reprezentacyjnej (trybuna zachodnia) znajdować się mają: szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla sędziów i delegatów. Będzie też miejsce na siłownię i strefę odnowy biologiczną. Zaprojektowano również 24 loże dla VIP-ów oraz osiem lóż komentatorskich i dwa studia TV.

Ruch Chorzów

Od dłuższego czasu kibice Niebieskich domagają się nowego stadionu. Władze miasta długo odkładały plany budowy obiektu, ale przed rokiem zdecydowano, że Ruch będzie miał nową piłkarską arenę na 12 tysięcy miejsc. Stadion ma posiadać biało-niebieską elewacja i "żyletki" układające się z jednej strony w napis "Ruch", a z drugiej "Chorzów". Źle zarządzany klub popadł w tarapaty finansowe, a w maju bieżącego roku miasto udzieliło Ruchowi pożyczki na kwotę 18 mln zł. To spowodowało wstrzymanie inwestycji.

GMT

Stalowa Wola

Prace na stadionie przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli trwają już od 2011 roku. Początkowo projekt zakładał zbudowanie czterech trybun, ale z powodów ekonomicznych dokonano dużych zmian w projekcie. W marcu tego roku nowe władze miasta zdecydowały, że na stadionie postanie trybuna główna na 2 tysiące miejsc, z sektorem dla ważnych osobistości. Projekt zakłada także przebudowę płyty głównej boiska o wymiarach 68 m x 105 metrów wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem i wyposażeniem. To nie jedyna piłkarska inwestycja na tych terenach. Do 2018 roku ma tu powstać Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, na którym będzie się szkolić młodzież podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego PZPN-u, a gościć mają także duże kluby czy nawet reprezentacje podczas zgrupowań.

Stadion Śląski

Powoli zbliża się zakończenie modernizacji Stadionu Śląskiego. Prace budowlane ruszyły na obiekcie w październiku 2009 roku. Początkowo zakładano, że zrewitalizowany "Kocioł Czarownic" będzie gotowy na Euro 2012, ale przebudowa trwała o wiele dużej. Nowy obiekt pomieści 55 211 widzów. Niedawno zapadła decyzja, że stadion będzie służył także lekkoatletom. Na Śląskim powstanie arena lekkoatletyczna dla stadionu I klasy IAAF, a prace związane z tą inwestycją dobiegną końca we wrześniu 2017 roku.

Katowice
Nie próżnują także w Katowicach. GieKSA ma wielki apetyt na grę w Ekstraklasie, a władze miasta chcą zainwestować w nową infrastrukturę. Obiekt dla GKS-u ma jednak powstać nie przy Bukowej, a u zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku. Za 1,5 roku zakończy się etap projektowania. Następnie ruszy budowy stadionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Stadionowy plac budowy. Te obiekty mają powstać w najbliższym czasie - Gol24