Stal za twarda. Kolejna wyjazdowa przegrana Gwardii Koszalin

kmb
Pixabay.com
W meczu w ramach 10. kolejki rozgrywek Gwardia przegrała na wyjeździe ze Stalą.

Początek meczu to minimalne prowadzenie gwardzistów, którzy chwilę później zbyt agresywną obroną sprokurowali dwa rzuty karne, przez co miejscowi osiągnęli minimalną przewagę (5:4 w 12. minucie). W dalszym ciągu jednak wyżej notowani rywale z Gorzowa byli w zasięgu, a sprawa wyniku pozostawała otwarta. W pewnym momencie doszedł za to niekorzystny dla koszalińskiej ekipy czynnik losowy, bo najpierw piłka po rzucie odbiła się od poprzeczki, a kontratak wykorzystali gorzowianie i zrobiło się 7:4. Od tego momentu kontrola gospodarzy nad wydarzeniami na parkiecie stawała się coraz wyraźniejsza. Kilka arcyważnych piłek wyciągnął golkiper miejscowych (w tym rzut karny), co jeszcze mocniej podkopało pewność siebie zawodników Gwardii. Gospodarze przed drugą połową byli w znakomitej pozycji wyjściowej.

Po zmianie stron sytuacja przyjezdnych na parkiecie nie zaczęła się poprawiać, wręcz przeciwnie. Problemy z rozegraniem (straty piłek w niegroźnych wydawałoby się sytuacjach), trudności z przedarciem się przez twardo stojącą na kole defensywę rywali, zbyt pochopne oddawanie rzutów - wobec powyższych trudno było mówić o skutecznej pogoni za Stalą. A ta w pewnym momencie wygrywała już 18:12 i ta przewaga utrzymywała się do końcowej syreny. Gospodarze nie dali najmniejszych szans gwardzistom.

- Mecz przegraliśmy błędami własnymi, niewymuszonymi, co jest konsekwencją tego, że nie trenujemy regularnie, bo chłopaki pracują w tygodniu - przyznał Piotr Stasiuk, trener Gwardii. - Z takim zespołem jak Stal, który dodatkowo dysponował w przeciwieństwie do nas szeroką ławką rezerwowych, po prostu się meczu nie wygra - dodał.

Stal Gorzów - Gwardia Koszalin 27:19 (15:11)
Gwardia: Fiodor, Rycharski -Tołłoczko 2, Kiciński 7, Maliarewicz 1, Bereżny 5, Karnacewicz 2, Dzierżawski 2, Felsztiger, Jakutowicz, Ciarkowski, Goerig.