MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stop! Na wiadukt na al. Monte Cassino w Koszalinie już nie wjedziesz

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Położony na jednej z głównych tras biegnących przez Koszalin wiadukt jest od piątku niedostępny dla ruchu i to zarówno samochodowego, jak i pieszego oraz rowerowego. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Wiadukt na al. Monte Cassino został przez Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie zamknięty ze względu na zły techniczny obiektu. Tym samym miasto wprowadziło objazdy do czasu realizacji przebudowy. Inwestycja, która przy obecnym stanie wiaduktu, jest niezbędna, potrwa nawet dwa lata, a może i dłużej.

Przypomnijmy, wstępna ekspertyza, wykonana na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, wykazała, że niektóre elementy, a konkretnie belki nośne, są w bardzo złym stanie. Początkowo wprowadzono na wiadukcie ograniczenie ruchu. Kolejne badania wykazały, że to za mało. Zdecydowano, że dla bezpieczeństwa ludzi trzeba wyłączyć cały ruch i zająć się kompleksową przebudową obiektu.

W piątek, przed wjazdem na wiadukt, wysypano dwie wywrotki piachu, to samo zaplanowano z drugiej strony wiaduktu. - Nie było wyjścia. Niektórzy kierowcy lekceważyli odgrodzenia drogowe, trzeba więc było skutecznie zablokować wjazd na wiadukt - wyjaśnia rzecznik ratusza Robert Grabowski.

Zalecany objazd z Gdańska do Poznania - przez ulice: Monte Cassino (w kierunku ulicy Kościuszki), Pileckiego, Stawisińskiego do Ronda Solidarności, dalej jazda zgodnie z istniejącymi drogowskazami.

Objazd z Gdańska do Kołobrzegu przez ulice: Jana Pawła II, Władysława IV, Mazowieckiego.

Objazd z Gdańska do Szczecina przez ulice: Monte Cassino (w kierunku ulicy Kościuszki), Pileckiego, Stawisińskiego, Krakusa i Wandy, Armii Krajowej.

Objazdy w kierunkach przeciwnych analogicznie do wyznaczonych tras.

Od piątku nową trasą kursują też jeżdżące dotąd przez wiadukt autobusy MZK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo