Stracona szansa. II liga kobiet: Victoria SP2 Sianów - Polonia Środa Wlkp. 1:2 (1:2)

II liga kobiet: Victoria SP2 Sianów – Polonia Środa Wlkp. 1:2 (1:2). Porażka w ostatnim meczu u siebie przekreśliła szanse na awans do I ligi. sxc.hu
II liga kobiet: Victoria SP2 Sianów - Polonia Środa Wlkp. 1:2 (1:2). Porażka w ostatnim meczu u siebie przekreśliła szanse na awans do I ligi.

Po efektownym zwycięstwie 5:0 w poprzedniej kolejce nad liderem tabeli Unifreeze Górzno piłkarki z Sianowa otworzyły sobie szansę na awans do I ligi. Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach wyraźnie nie wyszła na dobre podopiecznym Krystiana Murala.

W 15. kolejce piłkarki Victorii uległy po raz drugi w tym sezonie 1:2 Polonii Środa Wlkp. i marzenia o I lidze muszą odłożyć co najmniej do przyszłego sezonu.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Zawodniczki Victorii wyszły na mecz słabo skoncentrowane i już w 2. min straciły gola. Przy biernej postawie obrony Julia Mikołajczak oddała celny strzał z 16 m. Strata gola pobudziła zespół. Na bramkę Polonii ruszyły ataki i w 16. min po akcji prawą stroną Magdy Drozdowskiej do remisu doprowadziła strzałem z bliska Ewelina Gudan. Zespół z Sianowa na prowadzenie mogła wyprowadzić najlepsza strzelczyni Victorii, Malwina Grzelak. Niewykorzystana przez nią sytuacja sam na sam z bramkarką zemściła się już po minucie, gdy po raz drugi Małgorzatę Chwastek pokonała Mikołajczak. Jak się okazało, był to ostatni gol w tym meczu. Gospodynie przeważały do końca spotkania, ale grzeszyły nieskutecznością.

Najbliżej powodzenia była Grzelak w 64., 85. i 87. min oraz Gudan w doliczonym czasie.

- Na pewno nasz zespół nie był gorszy od rywalek. Miał przewagę, ale nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji. O porażce zadecydowały co prawda nieliczne błędy w obronie, ale przede wszystkim nie wykorzystane dobre okazje strzeleckie. Porażka definitywnie przekreśla szanse na awans w tym sezonie do ligi - powiedział prezes klubu, Jędrzej Bielecki.

W trzech ostatnich kolejkach Victoria czekają wyjazdy do Stilonu II Gorzów i GSS Grodzisk Wlkp., natomiast w 17. kolejce nie zagra ze względu na wycofanie się z rozgrywek Koziołka Poznań (do tabeli zaliczono już punkty za walkowera). d Victoria SP2 Sianów - Polonia Środa Wlkp. 1:2 (1:2) 0:1 Mikołajczak (2.), 1:1 Gudan (16.), 1:2 Mikołajczak (24.). Victoria: Chwastek - Krupska, Pencherkiewicz, Struszczyk, Malinowska, Drozdowska, Pawłowska (56. A. Saganowska), K. Saganowska, Świąder, Grzelak, Gudan.