MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy ze Szczecinka z nowymi pojazdami. Uroczystość w komendzie [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Uroczystość przekazania szczecineckim strażakom ciężkiego wozu gaśniczego na podwoziu MAN-a (1,26 mln zł) i lekkiego wozu operacyjnego na bazie terenówki Mitsubishi (216 tys. zł) była wielkim wydarzeniem dla druhów
Uroczystość przekazania szczecineckim strażakom ciężkiego wozu gaśniczego na podwoziu MAN-a (1,26 mln zł) i lekkiego wozu operacyjnego na bazie terenówki Mitsubishi (216 tys. zł) była wielkim wydarzeniem dla druhów Rajmund Wełnic
Dwa nowe wozy trafiły na wyposażenie szczecineckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość przekazania szczecineckim strażakom ciężkiego wozu gaśniczego na podwoziu MAN-a (1,26 mln zł) i lekkiego wozu operacyjnego na bazie terenówki Mitsubishi (216 tys. zł) była wielkim wydarzeniem dla druhów. W zakupie tego drugiego pomogły Lasy Państwowe i Nadleśnictwa Szczecinek, Połczyn-Zdrój oraz Bobolice i firma KPPD, do pojazdu gaśniczego dołożyło się szczecineckie starostwo. Resztę pieniędzy pochodziła z funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki temu zakupowi używany, ale w dobrym stanie, pojazd trafił do strażaków-ochotników z Grzmiącej.

- Bezpieczeństwo Polaków było i jest priorytetem naszego rządu – mówiła poseł i wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, która mocno zabiegała, aby nowy sprzęt trafił do strażaków. Dodajmy, że w miejscowej komendzie trwa także budowa nowego budynku garażowo-socjalnego. Pierwszy etap rozbudowy wartej 3 mln zł ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Zaproszeni goście dziękowali strażakom za ich służbę i poświęcenie. A pracy im nie brakuje. Dość powiedzieć, że tylko w tym roku do różnych zdarzeń wyjeżdżali już prawie półtora tysiąca razy. I gaszenie pożarów wcale nie są bynajmniej najbardziej częstym ich zajęciem, bo takich akcji mieli w tym roku ponad 200. Zresztą w trakcie uroczystości część strażaków musiała błyskawicznie ją przerwać, bo wezwał ich alarm. Pojechali gasić płonący komin w gminie Biały Bór.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński