Branżowy kwartalnik “Strefa Biznesu” wraca na półki salonów prasowych. Na kilkudziesięciu stronach czekają najświeższe nowiny, najciekawsze wydarzenia i najważniejsi ludzie ze świata biznesu Pomorza Zachodniego.

To odpowiedź na potrzeby biznesmenów, właścicieli firm, menedżerów średniego i wyższego szczebla, ale przede wszystkim osób aktywnych, interesujących się oryginalnymi rozwiązaniami i nowymi możliwościami mnożenia kapitału.

Zimowe wydanie otwiera temat miejsca kobiety w biznesie. Jak mówi Monika Różycka, wysokiej klasy specjalista w zakresie podnoszenia zyskowności przedsiębiorstw - myśląc o współczesnym biznesie w Polsce, Europie czy na świecie oraz najbardziej znaczących jego postaciach, bez problemu aktualnie wymienić można kilka kobiet, które jako szefowe, w wielu różnych branżach, uczestniczą w kierowaniu przedsiębiorstwami o wartości przekraczającej miliardy dolarów. Jest jednak jeszcze dużo do zrobienia. Od czego należałoby zacząć? Odpowiedź czeka w magazynie.

Warto pochylić się również nad obecną sytuacją rynku pracy. Polscy pracodawcy obawiają się, że zatrudnieni u nich Ukraińcy po 1 stycznia 2019 roku wyjadą za pracą do Niemiec. I choć eksperci uspokajają, że proces nie będzie gwałtowny, przedsiębiorcy już zaczynają się zastanawiać jak wypełnią braki kadrowe. Zatrzymując się jeszcze chwilę przy kwestiach rynku, Głos Dziennik Pomorza po raz kolejny wybrał Nasze Dobre z Pomorza Zachodniego. Prestiżowy plebiscyt został podsumowany na łamach Strefy Biznesu.

Osoby zainteresowane wielką przebudową portu Ustka, znajdą odpowiedź na to jak obiekt będzie wyglądał. Przebudowa powoli staje się rzeczywistością. Ma kosztować ponad 300 mln zł. To historyczny moment i wielka szansa dla tego miasta. Jak zawsze nie zabraknie sportowych emocji. Okazuje się, że z zespołów obecnie grających w ekstraklasie tylko Pogoń Szczecin, Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec grają na starych stadionach. Czy w końcu się to zmieni? Na warsztat trafiły też nowe ekskluzywne modele aut - Lexus oraz Renault. Ponadto na czytelników czekają też nowinki ze świata mody, urody i nowych technologii.

Strefa Biznesu już dostępna w salonach Empik i dobrych salonach prasowych oraz bezpłatnej dystrybucji w wybranych punktach na terenie województwa.