Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Strzała Północy” 2021. Zadebiutują w monodramach

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Spektakl mistrzowski „Siedem Nieb patriarchy Henocha”: Jerzy Łazewski, wcielając się w Henocha, opowiada jego przygodę, wizualizując ją jednocześnie ceramicznymi ikonami.
Spektakl mistrzowski „Siedem Nieb patriarchy Henocha”: Jerzy Łazewski, wcielając się w Henocha, opowiada jego przygodę, wizualizując ją jednocześnie ceramicznymi ikonami. materiały prasowe
W piątek, 8 października, rozpocznie się dziewiąta już edycja Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy”. Przez trzy dni widzowie obejrzą siedem monodramów konkursowych oraz spektakl mistrzowski.

Do udziału w turnieju zgłaszają się twórcy teatru jednego aktora, którzy zadebiutowali w kategoriach: aktorskiej, reżyserskiej, dramaturgicznej oraz choreograficznej. Rada artystyczna, w porozumieniu z publicznością, przyzna nagrody - m.in. statuetkę „Strzała Północy”, Nagrodę Honorową oraz tytuł „Uwaga Nadzieja”.

W tym roku turniej rozegrany zostanie na scenie Teatru Propozycji Dialog, w Centrum Kultury 105 i w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Na zakończenie każdego dnia artyści spotkają się z widzami.

Co znajdziemy w teatralnym menu? Zarówno tematy jak i formuły tegorocznych propozycji są zróżnicowane. Festiwal otworzy spektakl „Mięso” na motywach baśni z obszaru Nowej Zelandii, barokowej poezji hiszpańskiej i poezji rosyjskiej (8 października, godz. 17, BTD). Monodram w wykonaniu Tamary Yelchaninovej zgłoszony został przez Teatr Stajni Metamorficznej. Na scenie Dialogu o godz. 18.30 rozpocznie się spektakl mistrzowski „Siedem Nieb patriarchy Henocha” w wykonaniu Jerzego Łazewskiego, inspirowany Księgą Henocha, żydowskim apokryfem z początków naszej ery, który zachował się tylko w słowiańskim przekładzie z X wieku. Ostatnia piątkowa propozycja to „Ba!”, poemat Wojciecha Kassa w formie słuchowiska (godz. 19.30, Teatr Dialog).

Sobotnie pokazy rozpocznie monodram lalkarski „Projekt iMi” Szymona Bujaka w reżyserii Filipa Jaśkiewicza (godz. 16, Dialog). O godz. 17 na scenie klubowej CK105 zaprezentowany zostanie „Wilk stepowy” w wykonaniu Urszuli Gołdowskiej, zgłoszony przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu. To interpretacja wybitnego dzieła Hermana Hessa. O godz. 18.30 na scenie Dialogu będzie można zobaczyć spektakl „Dwudziestolatki” w wykonaniu Kariny Marii Giemzy zgłoszony przez Akademię Teatralną Filia Białystok. „Wyznanie” w wykonaniu Grzegorza Piekarskiego reżyserii Stanisława Otto Miedziewskiego, zgłoszone przez Słupski Ośrodek Kultury, zagości na scenie CK105 o godz. 19.15.

Festiwal zakończy niedzielny pokaz spektaklu „Przypadki Warszawskiego Amanta” w wykonaniu Grzegorza Jarka w reżyserii Diany Karamon, zgłoszony przez Teatr XL (Dialog, godz. 16). Finał turnieju zaplanowano na godz. 18.

Wstęp na spektakle jest darmowy. Obowiązuje rezerwacja miejsc: teatrdialog.pl/kontakt lub telefon 94 342 52 96 (piątek, godz. 13-17).

Zobacz także Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo