Sukces koszalińskich żeglarzy. Przed nimi kolejne wyzwania

Krzysztof Marczyk
arch
Żeglarze Jacht Klubu Koszalin odnieśli kolejne sukcesy.

W 3. Regatach Admirals Cup w Dźwirzynie, w klasie optymist do 10 lat, 2. miejsce zdobył Kajetan Borek, a w grupie dziewcząt również druga była Eliza Kałużna. W kategorii chłopców do lat 12 1. miejsce zajął Wojciech Gronek, a drugi był Łukasz Kuik. W klasie optymist open 2. miejsce zajęła Hanna Gronek, a w kat. wiekowej powyżej 12 lat na trzecim miejscu uplasował Marcin Staniewicz. Ponadto w klasie europa 1. miejsce zajął Borys Boratyński, 2. Marcin Kozieł, 3. Jacek Baryła (JK Kamień Pomorski), a 4. Marta Kozieł.

Tymczasem przed żeglarzami z naszego regionu i nie tylko kolejna duża impreza, czyli Bałtycki Puchar Klas. W dniach 15-16 bm. na jeziorze Jamno rywalizować będą zawodnicy w kilku klasach: optymist, europa, ISA oraz laser. Organizatorzy z Jacht Klubu Koszalin spodziewają się udziału nawet 100 załóg. Biuro zawodów ulokowano na przystani miejskiej przy ul. Promowej w Koszalinie.

Program regat: sobota, 15 bm. - otwarcie regat (godz. 10.30), odprawa trenerów i kierowników ekip (11.00), gotowość startowa - 4 wyścigi (11.30); niedziela - kolejne starty - 3 wyścigi (10.30), zakończenie regat (15.30).