Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sukces zagrany na skrzypcach. Uczennice z Koszalina z nagrodami!

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Talent Julii Chojnackiej, uczennicy szkoły muzycznej w Koszalinie, po raz kolejny podbił serca jurorów
Talent Julii Chojnackiej, uczennicy szkoły muzycznej w Koszalinie, po raz kolejny podbił serca jurorów Materiały ZSMP w Koszalinie
Uczennice Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie znów reprezentowały szkołę i miasto najpiękniej, jak tylko się dało. Zajęły I i III miejsca na dwóch ogólnopolskich konkursach.

70 młodych artystów stanęło w muzyczne szranki podczas II Konkursu Skrzypcowego Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie. Oceniało ich jury w składzie: dr hab. Kazimierz Skowronek (AM w Katowice), dr Aleksandra Szwejkowska-Belica – dyrektor konkursu, Wieńczysław Kasprzak (Hannover), Radosław Pujanek (Wrocław), dr Eliseu Silva (Portugalia).

Ogólnopolski konkurs miał formę jednoetapową i obejmował trzy grupy wiekowe. Jury postanowiło przyznać I miejsce w I grupie Julii Chojnackiej z klasy VI OSM I st. skrzypiec mgr Olgi Borowskiej. Nagrodą specjalną dla Julii jest również koncert w ramach 48. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Letnie Koncerty Organowe i Kameralne im. Eugeniusza Brańki we Władysławowie.

Julii podczas występu konkursowego towarzyszyła na fortepianie Magdalena Bortnowska.

Koszalinianki zaznaczyły swą obecność również podczas Konkursu Skrzypcowego „Bajeczne skrzypce”, który zorganizowała Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni. Wzięło w nim udział 70- młodych artystów. Przesłuchania odbyły się w trzech grupach wiekowych, były jednoetapowe i przeznaczone dla skrzypków uczących się w I stopniu.

Jury w składzie: prof. dr hab. Magdalena Szczepanowska (UM Warszawa), prof. dr. hab. Irena Żarnowska-Kuszewska (AM Bydgoszcz) i dr hab. Tomasz Król (AM Łódź) przyznało III miejsce w grupie I Antoninie Wojciul z klasy II OSM I st. Olgi Borowskiej oraz III miejsce w grupie II Patrycji Przekocie z klasy III OSM I st. Artura Pastuszyńskiego.

Uczennicom akompaniowały pianistki Dorota Kuryło i Małgorzata Rojek.

Zobacz także Rusza nowa edycja budżetu obywatelskiego w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo