Sukcesy darłowianek na torowym Pucharze Polski

Patrycja Jacyszyn przed biegiem sprinterskim
Patrycja Jacyszyn przed biegiem sprinterskim archiwum
Juniorki młodsze klubu kolarskiego BCM Nowatex - Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska wywalczyły sporo czołowych lokat na wrocławskim torze kolarskim w zawodach Pucharu Polski.

W imprezie, która jednocześnie była eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, darłowianki wywalczyły dwa srebrne medale i tyle samo miejsc w finałach OOM.

W pierwszym dniu zmagań zawodniczki z Darłowa rywalizowały w dwóch konkurencjach - sprint oraz 2000 m. Patrycja Jacyszyn zajęła drugie miejsce w eliminacjach sprintu (200 m ze startu lotnego), a po biegach które odbywały się w systemie pucharowym, awansowała do finału. Dopiero w nim uległa ubiegłorocznej mistrzyni Polski Łucji Pietrzak. Nieco słabiej wypadła Karolina Komoś, która zakończyła rywalizację na 6. miejscu.

W wyścigu na 500 metrów indywidualnie Jacyszyn zajęła piąte, a Komoś szóste miejsce. W półfinale keirinu Jacyszyn była druga w finale A, a Komoś wygrała finał B (7. miejsce). w którym była druga.

W wyścigu dystansowym Komoś zajęła szóstą lokatę, a Marta Wojciechowska ósmą. Udanymi występami Jacyszyn i Komoś zapewniły sobie udział w finałach tegorocznej OOM