Sumo > Sukcesy zawodników Sumo-Team Świdwin

Krzysztof Kuligowski na podium w Krotoszynie.
Krzysztof Kuligowski na podium w Krotoszynie. Fot. archiwum
Reprezentanci Sumo-Team Świdwin startowali w zawodach Pucharu Polski seniorów w Krotoszynie oraz Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów do Mistrzostw Europy oraz Mini Sumo Dzieci w Pabianicach.

W zawodach seniorów Sumo-Team reprezentował trener Krzysztof Kuligowski, który... debiutował w roli zawodnika. Kuligowski zdobył brązowy medal w kategorii do 100 kg. Również świdwińscy juniorzy sprostali wyzwaniom i zdobyli cztery medale. Złoty przypadł Mateuszowi Kurlapskiemu (90 kg), srebrny Sebastianowi Hyżemu (70 kg), a brązowe wywalczyli Kamil Bafia (70 kg) i Paweł Traczyk (60 kg).

W Pabianicach w rozgrywkach dzieci Maciej Kępka zajął trzecie miejsce w kategorii do 50 kg. W odbywającym się równolegle OTK juniorów tę samą lokatę do 60 kg wywalczył Paweł Traczyk, a do dwa razy na podium stanął Mateusz Kurlapski. Do 90 kg był najlepszy, a w wadze do 100 kg wywalczył srebro. Turniej rozgrywany był w ramach drugiej tury kwalifikacji do ME, które w 2009 roku odbędą się w Genewie (Szwajcaria).