Superliga: Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 34:30 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Energa AZS Koszalin zgodnie z planem pokonała KPR Jelenia Góra 34:30. Akademiczki powinny wygrać to spotkanie wyżej, ale w końcówce pozwoliły rywalkom na odrobienie części strat.

Grający w mocno odmłodzonym składzie zespół z Jeleniej Góry w pierwszej połowie stawiał opór przez niemal 20. minut, będąc kilka razy na prowadzeniu. Dopiero w końcówce Akademiczki uszczelniły obronę i szybkimi kontrami zbudowały siedmiobramkową przewagę. Duża w tym zasługa również bramkarki Marty Wiercioch, która obroniła w tej odsłonie aż 4 rzuty karne!

Drugą połowę koszaliński zespół rozpoczął słabo skoncentrowany i po 5. min rywalki zbliżyły się na 4 gole (20:16). Przebudzenie Akademiczek nastąpiło ok. 40. min. Prowadzone przez skutecznie grającą Romanę Roszak (6 z 8 goli zdobyła po zmianie stron), systematycznie budowały przewagę, która w 50. min sięgnęła 9 bramek (32:23).

Pogromu w Koszalinie jednak nie było. Końcówka spotkania była słabsza w wykonaniu gospodyń. Trenerka Anita Unijat mocno rotowała składem, co odbiło się na jakości gry. W dodatku koszalinianki łapały 2-minutowe kary, a rywalki korzystały na tym, poprawiając niekorzystny wynik. Wygrana Akademiczek nie była wprawdzie nawet przez moment zagrożona, ale końcowy wynik nie oddaje różnicy poziomów między zespołami.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 34:30 (18:11)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Procenko, Michałów 5, Roszak 8, Stasiak 3, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk 3, Nieściaruk 7, Izak 1, Sądej 3, Kołodziejska 3.