Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Akademiczki były zdecydowanymi faworytkami spotkania z jednym z outsiderów tabeli i zgodnie z przewidywaniami komplet punktów został w Koszalinie. Spotkanie przyniosło grad bramek, ale emocji było niewiele. I nie tylko z powodu słabszego rywala, ale także nieco sennej i nie wolnej od błędów gry naszego zespołu. Koszaliński zespół miał problemy tylko na początku meczu. Po 5. minutach przegrywał 1:4 i konieczne było wzięcie czasu przez Anitę Unijat. Uwagi koszalińskiej trenerski poskutkowały. Przez kolejne 10. minut jej podopieczne rzuciły 10 goli przy jednym rywalek. Do końca meczu przewaga Energi AZS nie schodziła poniżej 5 goli. Najwyższą różnicę zanotowano na koniec spotkania. Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 (22:16) Energa AZS: Sach - Grobelska 5, Procenko 2, Michałów 4, Mazurek 2, Budnicka, Tracz 4, Roszak 5, Kaczanowska 4, Urbaniak 5, Rycharska 7, Nowicka 2. Korona: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - Dos Santos 5, Zimnicka, D. Więckowska 6, Gliwińska 8, M. Więckowska 2, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 5, Radzikowska, Homonicka. 1 Jacek Wójcik
Aż 69 goli obejrzeli kibice w niedzielnym meczu Superligi piłkarek ręcznych w Koszalinie.

Akademiczki były zdecydowanymi faworytkami spotkania z jednym z outsiderów tabeli i zgodnie z przewidywaniami komplet punktów został w Koszalinie. Spotkanie przyniosło grad bramek, ale emocji było niewiele. I nie tylko z powodu słabszego rywala, ale także nieco sennej i nie wolnej od błędów gry naszego zespołu.

Koszaliński zespół miał problemy tylko na początku meczu. Po 5. minutach przegrywał 1:4 i konieczne było wzięcie czasu przez Anitę Unijat. Uwagi koszalińskiej trenerski poskutkowały. Przez kolejne 10. minut jej podopieczne rzuciły 10 goli przy jednym rywalek. Do końca meczu przewaga Energi AZS nie schodziła poniżej 5 goli. Najwyższą różnicę zanotowano na koniec spotkania.

Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 (22:16)
Energa AZS: Sach - Grobelska 5, Procenko 2, Michałów 4, Mazurek 2, Budnicka, Tracz 4, Roszak 5, Kaczanowska 4, Urbaniak 5, Rycharska 7, Nowicka 2.
Korona: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - Dos Santos 5, Zimnicka, D. Więckowska 6, Gliwińska 8, M. Więckowska 2, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 5, Radzikowska, Homonicka. 1