Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 37:26 [ZDJĘCIA]

Jednostronne spotkanie obejrzeli kibice w Koszalinie w ramach 13. kolejki Superligi piłkarek ręcznych.

Energa AZS Koszalin w pierwszym od ponad 2,5 miesiąca meczu o punkty u siebie bez problemu pokonała ligowego outsidera, UKS PCM Kościerzyna. Akademiczki rozpoczęły spotkanie na wysokich obrotach i po 15. minutach prowadziły 13:5. W drugim kwadransie skuteczność spadła, ale rywalki nie były w stanie tego wykorzystać.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale Energa AZS cały czas kontrolowała wydarzenia. Przewaga podopiecznych Anity Unijat dochodziła do 13 goli. W końcówce nieco skuteczniej zagrały rywalki. W ostatniej akcji wynik mogła podwyższyć Paula Mazurek, ale nie wykorzystała rzutu karnego.

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 37:26 (21:12)
Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 8, Urbaniak 7, Mazurek 7, Budnicka, Kaczanowska 1, Michałów 2, Wołownyk 1, Smbatian, Striukowa 5, Rycharska 4, Nowicka 1, Borysławska, Tomczyk 1.

UKS PCM: Bielak - Dorsz 2, Pękala 7, Sus, Haric 8, Somionka, Kreft, Wicik 3, Zawalich 2, Fesdorf 4.