Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 27:29 (10:14)

Po wyjazdowej porażce w Gdyni 22:28 także na własnym parkiecie szczypiornistki AZS nie zdołały pokonać Vistalu. Druga porażka oznacza odpadnięcie z rywalizacji o medale.

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, które prowadziły różnicą 4 goli. W drugiej AZS rozpoczął pogoń zwieńczoną powodzeniem w 45. min. Po golu Moniki Odrowskiej było 20:20.

W 49. min bramka Joanny Chmiel dała AZS prowadzenie 21:20. Koszaliński zespół utrzymywał się na nim do 57. minuty (chwilami różnica wynosiła 2 gole).

W końcówce seria celnych rzutów Katarzyny Janiszewskiej, Emilii Galińskiej i Karoliny Kalskiej przechyliła szalę na korzyść Vistalu.

W serii play-off do dwóch wygranych zespół z Gdyni zwyciężył 2:0 i zagra w półfinale. AZS czeka rywalizacja o miejsca 5-8.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 27:29 (10:14)

AZS: Borkowska, Czarna - Kobyłecka 4, Bilenia, Muchocka 1, Chmiel 3, Błaszczyk 1, Odrowska 9, Lisewska 1, Garović 2, Winter 1, Matuszczyk 5.

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 8, Janiszewska 7, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Kozłowska 1, Matyka 4, Khouildi, Kulwińska 2, Andrzejewska 1.