Superliga kobiet: MKS Perła Lublin - Energa AZS Koszalin 20:20 (karne 8:7)

Łukasz Kaczanowski
Broniące tytułu mistrzyń Polski, piłkarki ręczne MKS Perła Lublin dopiero w rzutach karnych pokonały Energę AZS Koszalin.

Po przerwie dla reprezentacji Polski, wznowiła rozgrywki kobieca Superliga. Hitem 5. kolejki był mecz w Lublinie, gdzie broniący tytułu MKS Perła podejmował liderującą Energę AZS Koszalin.

Akademiczki postawiły się najbardziej utytułowanej drużynie w kraju i dopiero w rzutach karnych uległy jej 7:8. Po tym spotkaniu spadły na 2. miejsce w tabeli.

Zwycięzcę spotkania musiały wyłonić rzuty karne. Pierwsza seria przyniosła remis 4:4. Kolejne trzy próby z obydwu stron były skuteczne. Dopiero w 9. kolejce po celnym rzucie Małgorzaty Stasiak, próbę Dominiki Han obroniła Aleksandra Januchta.

- W I połowie była determinacja w obronie, zaangażowanie i pasja. Brakowało trochę skuteczności. W meczu mieliśmy dwa przestoje w ataku, ale serce i determinacja dała nam cenny punkt - powiedział drugi trener EAK, Waldemar Szafulski. - Mieliśmy w Lublinie wsparcie grupy kibiców. W imieniu zespołu dziękuję im za to - dodał.

MKS Perła Lublin - Energa AZS Koszalin 20:20 (9:8) rz. k. 8:7
MKS Perła: Gawlik, Januchta - Łabuda 1, Szarawaga, Moldrup, Kowalska 1, Gęga 1, Matuszczyk 5, Królikowska 1, Stasiak 2, Niesciaruk 2, Nocuń 2, Rosiak 4, Achruk 1, Urtnowska.
Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han, Mazurek, Budnicka, Tracz 2, Roszak 8, Kaczanowska, Michałów 4, Wołownyk 2, Smbatian 1, Rycharska 3, Nowicka, Tomczyk.

5. kolejka: KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 29:30 (19:12), Piotrcovia Piotrków Tryb. - Korona Handball Kielce 25:24 (13:12), Metraco Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 30:14 (14:8), KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 32:27 (19:13), Pogoń Szczecin - Arka Gdynia przeł. na 10 bm.

Energa AZS Koszalin kontra Korona Handball Kielce. Trzecie z...