Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 19:16 [ZDJĘCIA]

Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 19:16 Jacek Wójcik
Udany powrót po świątecznej przerwie zanotowały piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin. W 21. kolejce PGNiG Superligi Kobiet pokonały po zaciętej walce wicelidera z Kobierzyc 19:16.

Podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego za jednym zamachem przerwały dwie niekorzystne serie - trzech kolejnych ligowych porażek w tym sezonie i sześciu z rzędu z KPR. Rywalki z kolei nie wykorzystały szansy na powiększenie do 5 punktów przewagi nad drugim MKS Perła Lublin, który po raz trzeci w tym sezonie przegrał w ligowym klasyku z Zagłębiem Lubin.

W porównaniu z ostatnim meczem z Lublinie, Młyny przystąpiły w mocniejszym składzie. Wróciły Natalia Filończuk, Paula Mazurek i Hanna Rycharska. Na ławce usiadła Anna Mączka, która nadal nie jest w pełni sił po kontuzji bicepsa. Powinna wrócić na następny mecz ze Startem Elbląg (za 2 tygodnie).

- W końcu była przerwa, którą mogliśmy wykorzystać na mocną pracę z zespołem - powiedział trener Szafulski. - Była fajna energia i dobra współpraca w defensywie. Wprowadziliśmy też trochę nowych elementów w ataku, ale zabrakło czasu, żeby to zafunkcjonowało. Mam nadzieję, że efekty przyjdą już w następnym meczu - dodał.