Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 20:32 [ZDJĘCIA]

Szlagierowo zapowiadające się niedzielne spotkanie lidera z Lubina z Młynami Stoisław, w ramach 11. kolejki Superligi piłkarek ręcznych, nie dostarczyło wielkich emocji. Zagłębie bez problemu zgarnęło komplet punktów, dyktując warunki niemal przez całe spotkanie.

Tylko po pierwszych akcjach meczu można było mieć nadzieję, że zespół Młynów powalczy o wygraną. Gospodynie prowadziły 1:0 i 2:1 po trafieniach Lesi Smoling. Później koszalinianki odbijały się od tradycyjnie twardo grającej defensywy Miedziowych, a jeżeli dochodziły do pozycji rzutowych, to nie potrafiły pokonać wybranej zawodniczką meczu Moniki Maliczkiewicz. Między 3. i 19. minutą (!) punktowały tylko przyjezdne i z wyniku 2:1 zrobiło się 2:11. Świetną serią 5 goli z rzędu popisała się w tym czasie liderka strzelczyń Superligi, Adrianna Górna.

Zespół MSK przełamał się dopiero, gdy na ławkę kar powędrowały dwie rywalki. Trzy trafienia z rzędu (22. - 5:11) mogły być zapowiedzią lepszej gry miejscowych, ale powodzenie nie trwało długo. Zagłębie odzyskało kontrolę i do przerwy utrzymywało przewagę 7-8 goli.

Nadzieje na podjęcie walki w drugiej połowie zgasły już po pierwszych 9. minutach. Zagłębie rozpoczęło od serii 5:0, odskakując na 20:8. Powrotu do meczu dla Młynów już nie było. Rywalki do końca prowadziły różnicą kilkunastu bramek. Najwyżej w 57. min, gdy po serii ich czterech trafień było 31:17. Jedyne na co mogły narzekać Miedziowe po spotkaniu, to kontuzje, których w końcówce doznały Patricia Matieli (rozcięta skóra na czole) i Adrianna Górna (groźnie wyglądający upadek w 59. min, po którym opuściła boisko na ramionach koleżanek).

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 20:32 (8:15)
Młyny: Zimny, Filończuk, Krebs - Mączka 6, Zagrajek 1, Haric, Wołownyk 1, Kowalik, Rycharska 1, Nowicka 1, Smoling 4, Borysławska 2, Andrijczuk 4, Somionka.
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 2, Kochaniak 5, Machado Matieli 1, Noga, Belmas, Świerżewska 6, Milojević 1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani