Superliga kobiet: Ruch Chorzow - Energa AZS Koszalin 23:29

JAKZaktualizowano
Od zwycięstwa w Chorzowie rozpoczęły rundę rewanżową w Superlidze PGNiG Kobiet, szczypiornistki Energi AZS Koszalin.

Nisko notowany Ruch Chorzów postawił jednak trudne warunki wiceliderowi rozgrywek.

- Chorzów nigdy nie był łatwym rywalem. Na pewno wpłynęło na nas również to, co stało się w Koszalinie - powiedział drugi trener EAK, Waldemar Szafulski. Dodajmy, że sobotni mecz rozpoczął się od minuty ciszy, którą uczczono pamięć ofiar tragedii w escape roomie.

Wynik meczu otworzyła Monika Michałów. Po wyrównaniu przez Ruch dorzuciła kolejne trafienia, a na 3:1 podwyższyła Paula Mazurek. W 11. min był jednak remis 3:3. W ciągu kolejnych 4. min koszaliński zespół zanotował serię 4:0, którą zakończył karny Mazurek (4/4 z 7 m w sobotę).

Od tego momentu warunki na boisku dyktowała Energa AZS. W 26. min, po serii trzech trafień, było nawet 13:7. Rywalki miały problemy z powrotem do obrony, co potrafiły wykorzystać podopieczne Anity Unijat. Ostatnie akcje przed przerwą należały jednak do Niebieskich i skończyło się na 14:10 dla EAK.

Druga połowa rozpoczęła się od dość kuriozalnego gola dla Akademiczek. Rywalki po wznowieniu popełniły banalną stratę, a zmierzająca dopiero do bramki Karolina Kuszka nawet nie zorientowała się, że pokonuje ją Dominika Han! Nie załamało to miejscowych. Ruch odpowiedział serię 3 goli i było tylko 15:13 (33.). Chwilę później miejscowy zespół stracił wyróżniającą się Viktorię Tyszczak, która doznała urazu nosa zderzając się z Tamarą Smbatian (faul ofensywny zawodniczki Ruchu).

Stratę 2-4 goli do koszalińskiej drużyny, Niebieskie utrzymywały do 46. min. Przy wyniku 17:20 Izabela Prudzienica obroniła karnego Natalii Doktorczyk. Akademiczki poszły za ciosem i do 52. min rzuciły 5 goli z rzędu (25:17), co przesądziło o losach spotkania.

Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 23:29 (10:14)
Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 2, Polańska 1, Masłowska 6, Tyszczak 4, Piotrkowska, Czarnik, Doktorczyk 3, Nimsz 3, Kiel, Lipok, Sójka 3, Grabińska, Stokowiec 1.
Energa AZS: Prudzienica, Sach - Han 2, Urbaniak 3, Mazurek 6, Budnicka 1, Tracz, Michałów 6, Wołownyk 3, Smbatian 4, Striukowa, Rycharska 3, Nowicka, Borysławska, Tomczyk.

Materiał oryginalny: Superliga kobiet: Ruch Chorzow - Energa AZS Koszalin 23:29 - Głos Koszaliński