MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świecki pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Żegnały ją prawdziwe tłumy. Aktorka spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy

Piotr Krzyżanowski
Wideo
od 7 lat
Marzena Kipiel-Sztuka spoczęła dziś na Cmentarzy Komunalnym w Legnicy przy ul. Wrocławskiej. Znaną i popularną aktorkę żegnały prawdziwe tłumy - rodzina, przyjaciele, aktorzy, legniczanie i ludzie z najdalszych zakątków kraju. Sławę przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej. Zmarła w wieku 58 lat, po długiej chorobie. Kipiel-Sztuka miała niezwykłe, ostatnie życzenie. Chciała, żeby jej pogrzeb był kolorowy. Gdyby zobaczyła tę uroczystość, na pewno by się uśmiechnęła.

Marzena Kipiel-Sztuka szerszej publiczności dała się poznać jako przesympatyczna pielęgniarka - Halinka Kiepska w serialu "Świat według Kiepskich". Serial wszedł na ekrany w 1999 roku i realizowany był przez kolejne 23 lata.

Choć jako nastolatka uczyła się w... Technikum Budowlanym w Legnicy, to z teatrem związana była od młodości. W szkole prężnie działało kółko teatralne w którym Marzena była jedną z wyróżniających się postaci. Już w latach 80. zaczęła pracę na i przy "scenie". Najpierw w latach 1987–1989 pracowała jako suflerka w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a następnie w latach 1989–2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Dyplom z aktorstwa obroniła w 1991 roku. Prywatnie miała trzech mężów. Nie miała dzieci. Rodzice aktorki zmarli, gdy ta była jeszcze przed 30-tką. Wspominała ich jako swoich najlepszych przyjaciół, na których zawsze mogła liczyć. Kipiel-Sztuka miała również siostrę Dorotę.

Zmarła dziś moja siostra....
Marzena Kipiel Sztuka serialowa Halinka Kiepska
Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać, bo większość to wie.
Moja jedyna siostra i zawsze siostra.
Jak byłam mała zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu, kto mi krzywdę zrobił.
Zawsze mówiła że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli żeby ktoś mnie skrzywdził.
Mądra, inteligentna, uparta...
Kocham Ciebie Marzis🖤🖤🖤🖤 – napisała kobieta na Facebooku.

W ostatnich latach swojego życia chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i depresję. Z Legnicą związana była do końca swoich dni, choć zmarła 9 czerwca 2024 w hospicjum w Wałbrzychu. To na rzecz tego właśnie hospicjum podczas pogrzebu Marzeny Kiepiel-Sztuki zorganizowana została zbiórka.

Marzena Kipiel-Stuka grała nie tylko komediowe role

I choć rola Halinki Kiepskiej przyniosła legniczance sławę, to odcisnęła również piętno na jej karierze. Tak duża rozpoznawalność sprawiła, że niewielu reżyserów widziało dla niej miejsce w swoich produkcjach. Tymczasem Marzena Kipiel-Sztuka świetnie odnajdywała się w poważniejszych rolach. Zagrała m.in. w takich filmach jak:

  • Sztuczki;
  • Fighter;
  • 1:11;
  • Kop Głębiej.

Po raz ostatni mogliśmy ją oglądać w serialu "Behawiorysta", gdzie wcieliła się w rolę ciotki Horsta.

Niezwykła, ostatnia prośba Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 w hospicjum w Wałbrzychu. Przyjaciele i bliscy wspominają ją jako osobę o niezwykłej energii. Chętnie spotykała się z mieszkańcami - była otwarta na drugiego człowieka. Wspierała również organizacje broniące praw zwierząt. Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki dla wielu była szokiem.

Mniejsze zaskoczenie wywołała jej prośba. Jej ostatnim życzeniem było, aby uczestnicy pogrzebu przyszli ubrani kolorowo, a nie na czarno. Chciała również, aby przynieśli kolorowe kwiaty zamiast wieńców.

Aktorka zmarła w wieku 58 lat. Spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy.

Świecki pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Żegnały ją prawdziwe ...

To na tym cmentarzu spoczęła Marzenia Kipiel-Sztuka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński