Świeszyńska Liga Tenisa Stołowego. Rozgrywki 2016 za nami [zdjęcia]

red
Turniejem rozegranym w hali sportowej w Konikowie zakończył się rok tenisowych zmagań w II edycji Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego.W rozgrywkach finałowych wzięło łącznie udział ponad 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. A w klasyfikacji rocznej ligi sklasyfikowanych zostało ponad 60 zawodników i zawodniczek z Gminy Świeszyno!I jak to drzewiej bywało - rozpoczęło od gier najmłodszych adeptów ping-ponga.Dzisiaj to była najbardziej oblegana kategoria rozgrywek, bo o zwycięstwo, jak równy z równym, walczyło 15 zawodników, a do finału awansowała trójka z nich, by ostatecznie tę kategorię wiekową wygrał Joachim Niciejewski, przed Michałem Turczynowiczem i Sarą Jagosz!Kolejni występujący zawodnicy byli z kategorii 13-17 lat. Gry zakończyły się zwycięstwem Michała Ebertowskiego, który wygrał w finale z występującym w drugiej już kategorii Joachimem Niciejewskim, a na trzecim stopniu podium stanął Patryk Strączewski​.Finałowe rozgrywki zakończyły pojedynki dorosłych tenisistów. I tutaj, jak przez cały okrągły rok, sobie równych nie miał Edward Romanowski, który w finale pokonał Krzysztofa Długoszka. Trzeci stopień podium dla Roberta Niciejewskiego!W podsumowaniu całorocznych zmagań w poszczególnych kategorii zwyciężyli:7-12 lat - Joachim Niciejewski13-17 lat - Michał Ebertowski​18 i więcej lat - Edward Romanowski!Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy rozgrywek - gadżety SSK Orzeł oraz słodkie upominki!Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne ORZEŁ Świeszyno​, z Robertem Łukawskim i Jackiem Marcinkowskim na czele.Zobacz także Mikołajki w hali widowiskowo-sportowej Jacek Marcinkowski
Turniejem rozegranym w hali sportowej w Konikowie zakończył się rok tenisowych zmagań w II edycji Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego.